UFC 275: Jiri Prochazka nowym mistrzem kategorii półciężkiej! Zaskakujące zakończenie

Sporty walki
UFC 275: Jiri Prochazka nowym mistrzem kategorii półciężkiej! Zaskakujące zakończenie
fot. Polsat Sport
Jiri Prochazka to nowy mistrz UFC w kategorii półciężkiej.

Glover Teixeira (33-8, 18 KO, 10 SUB) i Jiri Prochazka (29-3-1, 25 KO, 3 SUB) stworzyli kapitalne widowisko w walce wieczoru gali UFC 275! Ostatecznie, lepszy okazał się Czech, który poddał Brazylijczyka, odbierając mu pas w kategorii półciężkiej.

Teixeira i Prochazka zrobili wszystko, by kibice oglądali ich walkę z wypiekami na twarzy. Potężne ciosy z obu stron, fantastyczny pokaz umiejęności walki w parterze, niesamowite zwroty akcji! - Oni są z żelaza - zauważył komentujący galę UFC 275 Andrzej Janisz.

 

Show, jakie dali Teixeira i Prochazka, zakończyło się w piątej rundzie. Kiedy wydawało się, że o werdykcie zdecydują sędziowie, Czech - będący specjalistą od nokautów - poddał duszeniem zza pleców słynącego ze świetnego parteru Brazylijczyka! W tym momencie do końca walki pozostało zaledwie 28 sekund...

 

 

Teixeira był mistrzem UFC w kategorii półciężkiej od października 2021 roku, kiedy pokonał Jana Błachowicza. Brazylijczyk wygrał walkę przez poddanie (duszenie zza pleców) w drugiej rundzie.

 

Marcin Ciechański/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie