El. MŚ 2022: Kostaryka ostatnim zespołem z awansem na katarski turniej

Reprezentacja Kostaryki pokonała Nową Zelandię 1:0 w meczu barażowym o awans na mistrzostwa świata rozgrywane w Katarze.

Kostaryka pokonała Nową Zelandię 1:0 w meczu barażowym o awans na mistrzostwa świata rozgrywane w Katarze. Podopieczni trenera Luisa Fernando Suareza są ostatnią kadrą, która awansowała na grudniowy turniej.

Spotkanie bramką już w trzeciej minucie otworzył Joel Campbell, który skorzystał z asysty Jewisona Bennette'a. Co ciekawe Kostarykańczycy wcale nie mieli przewagi w polu, bowiem przy piłce dłużej utrzymywali się piłkarze Nowej Zelandii i mogli wykorzystać swoje okazje, ale ta sztuka nie udała się aż do 39. minuty, gdy piłkę do bramki Keylora Navasa wpakował Chris Wood. Arbiter dopatrzył się jednak wcześniejszego faulu i po konsultacji z VAR-em nie uznał gola.

Nowa Zelandia próbowała również w drugiej połowie, a gra nieco się zaostrzyła. W 67. minucie czerwoną kartkę ujrzał Kosta Barbarouses, który wszedł na boisko zaledwie siedem minut wcześniej. Na tym jednak godne uwagi boiskowe wydarzenia się zakończyły. Arbiter doliczył jeszcze cztery minuty do regulaminowego czasu gry, po czym zakończył spotkanie.

Kostaryka zagra w grupie E z Niemcami, Hiszpanią oraz Japonią. Turniej mistrzostw świata w Katarze rozpocznie się 21 listopada.

Kostaryka - Nowa Zelandia 1:0 (1:0)

Bramka: Joel Campbell 3

Czerwona kartka: Kosta Barbarouses (Nowa Zelandia) 67