Zwycięstwo rywali Polaków w ostatnim sprawdzianie przed Euro 2024

W Rotterdamie Holendrzy pewnie pokonali Islandię 4:0 po bramkach Xaviego Simonsa (23.), Virgila van Dijka (49.), Donyella Malena (79.) oraz Wouta Weghorsta (90+3.). "Pomarańczowi" będą pierwszymi rywalami Biało-Czerwonych w grupie D mistrzostw Europy, 16 czerwca w Hamburgu. Pięć dni później Polacy zagrają z Austrią w Berlinie, a 25 czerwca - z Francją w Dortmundzie.

W Hradec Kralove Czesi wygrali z Macedonią Północną 2:1. Obie bramki dla gospodarzy padły z rzutów karnych - w 60. minucie na listę strzelców wpisał się Patrik Schick, a w dziewiątej minucie doliczonego czasu gry - Antonin Barak. Jedynego gola dla gości strzelił Isnik Alimi (65.).

W drużynie Macedonii Północnej wystąpili dwaj zawodnicy z polskiej ekstraklasy: Jani Atanasov z Cracovii oraz Tihomir Kostadinov z Piasta Gliwice.

Drużyna Czech rozpocznie występ na Euro 2024 od meczu z Portugalią 18 czerwca, a kolejnymi rywalami będą Gruzja i Turcja.

Spotkania towarzyskie z udziałem europejskich drużyn, w tym uczestników Euro 2024, rozgrywane będą jeszcze we wtorek. Mecz otwarcia mistrzostw Europy pomiędzy gospodarzami a Szkocją planowany jest na piątek.