Wiemy, ile Robert Lewandowski miałby zarabiać w Barcelonie!

Piłka nożna
Wiemy, ile Robert Lewandowski miałby zarabiać w Barcelonie!
fot. PAP
Robert Lewandowski

To, że Robert Lewandowski odejdzie z Bayernu Monachium jest przesądzone. Polak najmocniej jest łączony z przenosinami do Barcelony. Hiszpańskie media ujawniły, ile 33-letni napastnik miałby zarabiać w stolicy Katalonii.

Pytanie, które nadal pozostaje bez odpowiedzi brzmi, kiedy Lewandowski opuści Bayern? Czy będzie to jeszcze w tegorocznym letnim okienku transferowym, a może dopiero w przyszłorocznym, kiedy Polakowi skończy się umowa z "Die Roten"?

 

ZOBACZ TAKŻE: Boniek nie przebiera w słowach! "Lewy" złamany wpół! Tego się nie oszuka!

 

Nie zmienia to jednak faktu, że hiszpańskie media są już przekonane, że kolejnym pracodawcą byłego napastnika Lecha Poznań będzie FC Barcelona. "Diario Sport" zakomunikował, że piłkarz uzgodnił już warunki indywidualnego kontraktu z Blaugraną, na mocy którego będzie zarabiał 12 milionów euro za sezon.

 

Byłby to jeden z najwyższych kontraktów w całym zespole Barcelony, ale i tak drastycznie niższy niż zarobki, na jakie dotychczas mógł liczyć w Bayernie. Lewandowski w Monachium inkasował bowiem 24 miliony euro za sezon!

 

Mniejsza, i to znacznie, gaża Lewandowskiego w Barcelonie wynikałaby rzecz jasna z problemów finansowych ekipy z Camp Nou, ale również z tamtejszego systemu podatkowego, który obowiązuje w Katalonii, wedle którego należy odprowadzać aż 50 procent przychodu.

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie