Liga Narodów: Najstarsi i najmłodsi siatkarze reprezentacji Polski

Siatkówka

Kto jest najstarszym, a kto najmłodszym siatkarzem reprezentacji Polski? Jaka jest różnica wieku między najstarszym i najmłodszym zawodnikiem? Siatkarze z których roczników dominują obecnie w kadrze? Czy nowy trener Nikola Grbić gruntownie odmłodził reprezentację? Ile lat mają poszczególni siatkarze? Zobacz załączoną galerię zdjęć.

Jednym z wydarzeń pierwszego turnieju Ligi Narodów w Ottawie był reprezentacyjny debiut Karola Urbanowicza. To pierwszy siatkarz urodzony w XXI wieku, który zagrał w polskiej kadrze. Jest on najmłodszym zawodnikiem w 25-osobowym składzie na VNL 2022. Od najstarszego gracza dzieli go różnica blisko 14 lat.

 

Zobacz także: Karol Urbanowicz – pierwszy siatkarz urodzony w XXI wieku, który zagrał w reprezentacji Polski

 

Po zakończeniu kariery przez kilku wybitnych reprezentantów, w polskiej kadrze wyraźnie dominują już siatkarze urodzeni w latach dziewięćdziesiątych (21/25). Tylko trzech urodziło się w latach osiemdziesiątych, a jeden - wspomniany Urbanowicz - po 2000 roku. Czterech siatkarzy ukończyło już trzydzieści lat, nie ma natomiast w drużynie zawodnika poniżej dwudziestego roku życia.

 

Dwaj reprezentanci Polski - Jakub Kochanowski i Bartosz Kwolek - urodzili się tego samego dnia – 17 lipca 1997 roku. Najwięcej zawodników, bo aż pięciu urodziło się w roku 1994. Średnia wieku wynosi ponad 26 lat, trudno więc mówić o radykalnym odmłodzeniu kadry.

 

W zestawieniu najstarszych i najmłodszych znaleźli się wszyscy siatkarze powołaniu do 25-osobowej kadry. Wiadomo jednak, że nie wszyscy zaprezentują się w tej edycji VNL 2022. Z powodu kontuzji nie zagrają Norbert Huber i Wilfredo Leon, a występ Bartosza Bednorza stoi pod znakiem zapytania.

 

Wiek siatkarzy wpisany jest na dzień rozpoczęcia rozgrywek Ligi Narodów 2022. Warto jednak zaznaczyć, że w czasie trwania tej imprezy, czyli między 7 czerwca i 24 lipca, sześciu reprezentantów Polski będzie obchodzić urodziny.

 

Siatkarze reprezentacji Polski od najmłodszego do najstarszego w załączonej galerii zdjęć:


 

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie