PlusLiga: Linus Weber dołącza do Projektu Warszawa

Siatkówka
PlusLiga: Linus Weber dołącza do Projektu Warszawa
fot. PAP/CTK
Linus Weber

W nowym sezonie PlusLigi ciężar zdobywania punktów przez Projekt Warszawa ma wziąć na siebie Linus Weber. 24-letni atakujący trafia do stołecznego klubu z Kioene Padwa.

Weber w minionej kampanii włoskiej SuperLega zdobył 414 punktów w 24 starciach. Taki wynik plasował go na czwartym miejscu najlepiej punktujących zawodników całej ligi. Wcześniej występował również dla Berlin Recycling Volleys czy też VfB Friedrichshafen. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Legenda siatkówki wraca na ławkę trenerską! Poprowadzi polski klub

 

Z ekipą Projektu Warszawa pożegnali się przed nowym sezonem zarówno Dusan Petkovic, jak i Michał Superlak. Co za tym idzie, niemiecki siatkarz przymierzany jest w Warszawie do roli podstawowego atakującego. 

 

- Nasz nowy atakujący to młody i perspektywiczny zawodnik, który w zeszłym sezonie we Włoszech udowodnił swoje ogromne możliwości. Liczymy na jego siłę i ambicję w tegorocznych zmaganiach w PlusLidze - powiedział dla klubowej strony wiceprezes i dyrektor sportowy warszawian Piotr Gacek. 

 

Weber to także aktualny reprezentant Niemiec. Trener Michał Winiarski powołał pochodzącego z Turyngii siatkarza na tegoroczne rozgrywki Ligi Narodów. 

Frank Dzieniecki, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie