Rosjanie wybrali nowego selekcjonera reprezentacji siatkarzy

Siatkówka
Rosjanie wybrali nowego selekcjonera reprezentacji siatkarzy
fot. Cyfrasport
Reprezentacja Rosji siatkarzy ma nowego trenera.

Konstantin Briański został nowym selekcjonerem reprezentacji Rosji siatkarzy. 45-letni szkoleniowiec od 2018 roku prowadzi drużynę Dynamo Moskwa.

Briański urodził się w 1977 roku. W 2014 rozpoczął karierę szkoleniową, pracując w klubie Nowa Nowokujbyszewsk jako asystent trenera. Rok później został pierwszym trenerem tego klubu. W grudniu 2018 roku objął moskiewskie Dynamo. Pod jego wodzą siatkarze tego klubu sięgnęli w 2021 roku po cztery trofea – Superpuchar i Puchar Rosji, mistrzostwo Rosji oraz Puchar CEV. W 2022 roku Dynamo obroniło tytuł mistrza Superligi.

 

Zobacz także: Zoran Terzić poprowadzi reprezentację Rosji siatkarek

 

Po agresji Rosji na Ukrainę, Rosjanie zostali wykluczeni z siatkarskich rozgrywek międzynarodowych. Stracili też prawo do organizacji zawodów (m.in. MŚ 2022 i turniejów VNL). Reprezentacja tego kraju nie bierze udziału w Lidze Narodów i nie zagra w finałach mistrzostw świata.

 

 

Dotychczasowym selekcjonerem "Sbornej" był Tuomas Sammelvuo. Fiński szkoleniowiec ustąpił ze stanowiska w maju. Prowadził on rosyjskich siatkarzy od 2019 roku; wygrał z tą drużyną Ligę Narodów 2019 oraz wywalczył srebrny medal igrzysk olimpijskich w Tokio.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie