KSW 71: Wyniki walk

Sporty walki
KSW 71: Wyniki walk
Fot. KSW
Na KSW 71 Artur Szpilka zadebiutuje w MMA.

Marian Ziółkowski (25-8-1, 6 KO, 13 SUB) obronił tytuł mistrza KSW w wadze lekkiej. "Golden Boy" pokonał Sebastiana Rajewskiego (12-7, 4 KO) jednogłośną decyzją sędziów. Ponadto zwycięstwo w swoim debiucie w MMA odniósł Artur Szpilka (1-0, 1 KO). Porażkę w kick-boxerskim starciu z Errolem Zimmermanem poniósł natomiast Marcin Różalski. Oto wyniki walk gali KSW 71.

Wyniki walk: 

 

70,3 kg: Marian Ziółkowski (25-8-1, 6 KO, 13 SUB) pokonał Sebastiana Rajewskiego (12-7, 4 KO) jednogłośną decyzją sędziów (48-47, 48-47, 49-46) - o pas mistrzowski w kategorii lekkiej. 

120,2 kg, K-1: Errol Zimmerman pokonał Marcina Różalskiego przez techniczny nokaut (ciosy w stójce) w drugiej rundzie. 

70,3 kg: Daniel Torres (14-5, 7 KO, 1 SUB) pokonał Borysa Mańkowskiego (22-10-1, 3 KO, 8 SUB) jednogłośną decyzją sędziów (29-28, 29-28, 29-28).

105 kg: Artur Szpilka (1-0, 1 KO) pokonał Serhija Radczenkę (2-2, 2 KO) przez techniczny nokaut (ciosy w parterze) w drugiej rundzie. 

70,3 kg: Roman Szymański (16-6, 3 KO, 3 SUB) pokonał Valeriu Mirceę (26-8-1, 10 KO, 12 SUB) przez techniczny nokaut (niezdolność do walki) po pierwszej rundzie. 

61,2 kg: Jakub Wikłacz (13-3-1, 9 SUB) pokonał Bruno Santosa (10-4, 1 KO, 5 SUB) jednogłośną decyzją sędziów (30-26, 30-26, 30-26). 

120,2 kg: Michal Martínek (10-3, 6 KO, 1 SUB) pokonał Filipa Stawowego (9-3, 8 KO) jednogłośną decyzją sędziów (30-27, 30-27, 30-27).

70,3 kg: Donovan Desmae (16-8, 7 KO, 5 SUB) pokonał Artura Sowińskiego (22-14, 8 KO, 7 SUB) przez poddanie (duszenie zza pleców) w drugiej rundzie. 

93 kg: Marc Doussis (8-1, 5 KO, 3 SUB) pokonał Przemysława Dzwoniarka (3-2, 2 KO) przez poddanie (gilotyna) w drugiej rundzie. 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
Zapis relacji
Relacja zakończona

Gala KSW 71 dobiegła końca. Dziękujemy za śledzenie relacji na żywo!

Marian Ziółkowski nadal mistrzem KSW w kategorii lekkiej! Sędziowie punktowali: 48-47, 48-47, 49-46.

V Runda

Aktywniejszym zawodnikiem był Ziółkowski. Aktualny mistrz był celniejszy zarówno w ciosach, jak i w kopnięciach. Za chwilę poznamy werdykt!

IV Runda

Nadal oglądamy tylko stójkę. Ziółkowski trafiał wysokimi kopnięciami i ciosami prostymi. Rajewski również odpowiadał prostymi. Pora na ostatnie starcie!

III Runda

Zawodnikiem, który wywierał presję, był Rajewski, lecz to Ziółkowski był tym razem skuteczniejszy. Trzecia odsłona przez cały czas toczyła się w stójce. Czas na rundy mistrzowskie!

II Runda

Runda pod dyktando Rajewskiego. Na początku starcia zawodnik Czerwonego Smoka Poznań przechwycił kopnięcie mistrza i przeniósł walkę do parteru. Gdy pojedynek wrócił do stójki, Rajewski trafił potężnym prawym i posłał rywala na matę. Do końca rundy kontrolował walkę w parterze. 

I Runda

Pierwsza runda była kick-boxerską potyczką. Rajewski szukał ciosów na dół, z kolei Ziółkowski atakował kopnięciami. Obaj zawodnicy nie forsowali jednak tempa. Pamiętajmy, że jest to starcie pięciorundowe.

Pierwszy gong!

A przed nami już tylko walka wieczoru. Na szali pas mistrzowski w kategorii lekkiej. Marian Ziółkowski skrzyżuje rękawice z Sebastianem Rajewskim!

W drugiej rundzie "Różal" znowu dwukrotnie wylądował na deskach. Zimmerman zakończył walkę mocnymi sierpowymi.

Koniec walki! Zdecydowane zwycięstwo Zimmermana!

I Runda

Różalski był dwa razy liczony po ciosach przeciwnika. Zimmerman jest skuteczniejszy zarówno w wyprowadzaniu kopnięć, jak i ciosów. "Różal" wydaje się bez radny w wymianach bokserskich. W końcówce rundy były mistrz KSW wyraźnie utykał. Niebawem przekonamy się, jak to przełoży się na dalszy przebieg pojedynku!

Czas na powrót Marcina Różalskiego do KSW! Rozbrat "Różala" z organizacją trwał ponad pięć lat. Były mistrz wagi ciężkiej zmierzy się w formule K-1 z Errolem Zimmermanem!

To była jedna z najlepszych walk w KSW w ostatnim czasie. Ostatecznie wszyscy trzej sędziowie orzekli, że trzy rundy wygrał Brazylijczyk!

Daniel Torres zwyciężył jednogłośną decyzją sędziów! (29-28, 29-28, 29-28).

III Runda

Fenomenalna runda! Pierwsza połowa starcia należała do Torresa. W drugiej przebudził się Mańkowski i to on wywierał presję. W tym pojedynku padło bardzo dużo ciosów. Obaj zawodnicy narzucili sobie szaleńcze tempo. Za chwilę werdykt!

II Runda

Oglądamy dużo wymian bokserskich. Skuteczniejszy w szermierce na pięści jest jednak Torres. Tempo pojedynku jest bardzo dobre!

I Runda

Za nami dużo dynamicznych wymian stójkowych. Runda została przerwana po trzech minutach, gdy Torres przyjął kopnięcie w krocze. Mieszkający w Austrii Brazylijczyk długo dochodził do siebie, lecz ostatecznie wrócił do pojedynku. Czas na drugą rundę!

Pierwszy gong!

Ciekawie zapowiada się kariera Artura Szpilki w MMA. KSW 71 trwa nadal. Niebawem walka Mańkowski - Torres!

Artur Szpilka zaprezentował pełen przekrój MMA - ciosy, kopnięcia, zapasy i parter. Zasłużone zwycięstwo! 

Walka trafiła do parteru po tym, jak Radczenko próbował zapiąć duszenie gilotynowe. Szpilka jednak się obronił i przeszedł w dosiad. Z tej pozycji zadawał mocne ciosy w głowę Ukraińca. W końcu wyprowadził uderzenie łokciem, po którym Radczenko odklepał. Udany debiut "Szpili" w MMA!

Artur Szpilka!!! Radczenko odklepał ciosy w drugiej rundzie!

I Runda

Zawodnicy zaczęli walkę spokojnie. Podczas pierwszej mocniejszej wymiany Szpilka chwycił rywala i przeniósł walkę do parteru. Następnie kontrolował przebieg pojedynku zadając pojedyncze ciosy z góry. Dopiero w końcówce rundy "Szpila" rozpuścił ręce i zadał większą liczbę ciosów. Prawie okupił to utratą pozycji. Runda dla Szpilki!

Szpilka już w klatce! Czas na pierwszy gong!

Radczenko przekroczył już próg areny. Za chwilę dołączy do niego Szpilka!

Ukrainiec zmierza do klatki!

A teraz czas na jedno z najważniejszych wydarzeń dzisiejszej gali. Za kilka minut swoją debiutancką walkę w MMA stoczy Artur Szpilka. Rywalem "Szpili" będzie Serhij Radczenko!

Po walce uczczona została pamięć zmarłego niedawno trenera Szymańskiego - Mariusza Linke. 

Szymański absolutnie zdominował Mirceę. Zawodnik Czerwonego Smoka Poznań trafiał ciosami w stójce i wyraźnie przeważał fizycznie nad rywalem. Mołdawianin kilkukrotnie chwiał się na nogach. Ostatecznie Mircea nie wyszedł do drugiej rundy. Cenne zwycięstwo Szymańskiego!

Nie będzie drugiej rundy! Mołdawianin nie wyszedł do drugiej rundy!

Roman Szymański - Valeriu Mircea. Ten pojedynek zapowiada się pasjonująco. To już za moment!

Jakub Wikłacz zwyciężył jednogłośną decyzją sędziów (30-26, 30-26, 30-27).

Koniec trzyrundowej batalii! To był koncert Jakuba Wikłacza. Werdykt będzie formalnością!

Pora na kolejną walkę. Wikłacz vs Santos - to już za moment! 

Sędziowie byli jednomyślni! Michal Martinek wygrał jednogłośną decyzją sędziów (30-27, 30-27, 30-27). Cała walka przebiegła pod dyktando Czecha!

Koniec walki! Po raz pierwszy na tej gali o wyniku zdecydują sędziowie punktowi!

Stawowy kontra Martinek to kolejna walka dzisiejszej gali. Kategoria ciężka! 

"Kornik" był o krok od skończenia walki przed czasem w pierwszej rundzie. Desmae przetrwał jednak nawałnicę ciosów w parterze. W drugiej rundzie Belg ruszył po sprowadzenie i w parterze zajął plecy rywala. Z tej pozycji zapiął duszenie zza pleców. Druga wygrana Desmae w KSW! 

Donovan Desmae wrócił z dalekiej podróży i wygrał walkę przez poddanie w drugiej rundzie!

Nie zwalnaimy tempa. Pora na walkę Sowiński - Desmae!

W drugiej rundzie Dzwoniarek kontrolował walkę z góry w parterze. Doussis jednak wstał i zaatakował Polaka kopnięciem na korpus. Wtedy Dzwoniarek ponownie ruszył po obalenie, lecz "Duch Sparty" chwycił duszenie gilotynowe i zmusił rywala do odklepania!

Koniec walki! Marc Doussis poddał Przemysława Dzwoniarka!

Czas na walkę otwarcia gali KSW 71. Przemysław Dzwoniarek skrzyżuje rękawice z Markiem Doussisem!

Przed nami dziewięć walk - osiem w formule MMA i jedna w K-1. Stawką main-eventu będzie pas mistrzowski w kategorii lekkiej. 

Dobry wieczór! Przed nami KSW 71. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo!

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie