KSW 71: Artur Szpilka wygrał w debiucie w MMA

Sporty walki
KSW 71: Artur Szpilka wygrał w debiucie w MMA
fot. Facebook
Artur Szpilka zadebiutował w MMA na KSW 71.

Artur Szpilka (1-0, 1 KO) na gali KSW 71 zadebiutował w formule MMA. Jak się okazało, był to dla Szpilki udany debiut. Serhij Radczenko (2-2, 2 KO) w drugiej rundzie odklepał bowiem ciosy i przegrał przed czasem.

Pierwsza runda rozpoczęła się od lewych ciosów Szpilki. W pewnym momencie zawodnik pochodzący z Wieliczki dołożył do tego mocne kopnięcie. Gdy pierwszym ciosem trafił Radczenko, Szpilka poszedł po obalenie i znalazł się na górze. Na kilkanaście sekund przed końcem starcia Polak dążył do wygrania przed czasem, ale nieskutecznie.

ZOBACZ TAKŻE: Zawodnik próbował oszukać UFC. Został zwolniony z organizacji

 

Potężnym lewym trafił Szpilka na początku rundy, ale po kilkudziesięciu sekundach duszenie gilotynowe zapiął Ukrainiec. Polak wydostał się z niekorzystnej sytuacji i znalazł się w dosiadzie. Radczenko odklepał ciosy i Szpilka zanotował zwycięski debiut w MMA!

 

 

Szpilka i Radczenko walczyli już w przeszłości w boksie. W 2020 roku po kontrowersyjnej decyzji sędziów większościową decyzją triumfował Polak.

 

Dla Szpilki był to debiut w formule MMA. Z kolei Radczenko miał na swoim koncie trzy występy - dwa wygrane i jeden przegrany.

 

Artur Szpilka pokonał Serhija Radczenko przez TKO, runda 2

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie