ATP w Halle: Piękne zwycięstwo Hurkacza w finale! Miedwiediew bez szans w starciu z Polakiem

Hubert Hurkacz wygrał turniej ATP w Halle. W meczu finałowym pokonał lidera rankingu ATP Daniiła Miedwiediewa 6:1, 6:4. Polak zyskał 500 punktów do rankingu ATP, co sprawi, że powróci na 10. miejsce w poniedziałkowym notowaniu.

Faworytem tego spotkania był Miedwiediew. Lider rankingu ATP w drodze do wielkiego finału nie stracił nawet seta, przy czym został przełamany tylko jeden raz. Hurkacz przegrał w turnieju dwa sety i trzykrotnie został przełamany.

Pierwszy set rozpoczął się bardzo dobrze dla Polaka. Premierowego gema przy własnym serwisie wygrał bez większych problemów, a już w drugim przełamał rywala. Miedwiediew miał problemy z trafianiem w kort, a dodatkowo nie mógł liczyć na własny serwis. Po 19 minutach gry Huracz prowadził już 5:0. Dopiero szósty gem padł łupem lidera rankingu. Kolejnego wygrał jednak Wrocławianin i to on zwyciężył w pierwszym secie.

W obozie Miedwiediewa zrobiło się bardzo nerwowo. Od dłuższego czasu wyczuwalna była napięta atmosfera między zawodnikiem a trenerem. Po tym, jak Rosjanin został ponownie przełamany już w pierwszym gemie, dał upust emocjom i wyraźnie nakazał swojemu szkoleniowcowi opuszczenie kortu. Gilles Cervara bez zastanowienia tak właśnie zrobił. Po całej sytuacji Miedwiediew wygrał drugiego gema, jednak w dalszej części meczu był bezradny. To Hurkacz kontrolował przebieg spotkania. Mimo że Rosjanin w końcówce poprawił jakość serwisu, nie zdołał odrobić strat do Polaka, który wygrał drugiego seta 6:4.

To piąte zwycięstwo Hurkacza w finale turnieju ATP odniesione w fantastycznym stylu. Było to jedno z najlepszych spotkań w karierze Polaka.

Impreza w Halle jest jedną z dwóch największych przygotowujących tenisistów do występu w wielkoszlemowym Wimbledonie, który rozpocznie się 27 czerwca. W przeszłości 10 razy wygrał ją słynny Szwajcar Roger Federer.

Hubert Hurkacz - Daniił Miedwiediew 6:1, 6:4