Wimbledon 2022: Eugenie Bouchard zrezygnowała ze startu

Tenis

Naomi Osaka nie jest jedyną tenisistką, której zabraknie w tegorocznej edycji Wimbledonu. Z udziału w imprezie zrezygnowała jej finalistka z roku 2014, a także, zdaniem wielu, jedna z najbardziej atrakcyjnych zawodniczek, Eugenie Bouchard.

Eugenie Bouchard powoli wraca do rywalizacji po długiej, ponadrocznej przerwie spowodowanej operacją kontuzjowanego barku. Zawodniczka nominalnie miała wystartować w Wimbledonie, jednak zdecydowała się odpuścić imprezę, ze względu na decyzję organizatorów o nieprzyznawaniu punktów rankingowych w tym roku.

 

ZOBACZ TAKŻE: Iga Świątek zaprezentowała strój. Kibice są zachwyceni (ZDJĘCIE)

 

W kwietniu szefowie Wimbledonu wykluczyli Rosjan i Białorusinów z udziału w turnieju, ze względu na zbrojną agresję tych państw na terytorium Ukrainy, którą zapoczątkowały one 27 lutego bieżącego roku. Później zapadła decyzja o nieprzyznawaniu punktów do rankingów ATP i WTA, by poniekąd nie karać nieobecnych zawodników dwa razy.

 

ZOBACZ TAKŻE: Pierwsza, bezprecedensowa sytuacja w historii Wimbledonu

 

Kanadyjka, która obecnie jest bardziej rozpoznawalna z pracy w modelingu niż występów na korcie, jest zmuszona stopniowo zwiększać sobie obciążenie startami i treningami, i zwyczajnie nie jest w stanie rywalizować w każdym turnieju. Ze względu na brak aktywności podyktowanej kontuzją zaliczyła z kolei znaczny spadek w rankingu pań, wobec czego musi się teraz skupić na mozolnym przesuwaniu w górę.

 

 

"Zdecydowałam się zrezygnować z udziału w tegorocznym Wimbledonie, ze względu na decyzję federacji o nieprzyznawaniu punktów rankingowych. Z powodu operacji barku, jaką przeszłam w czerwcu zeszłego roku, nie jestem w stanie startować w każdym turnieju, i jakkolwiek kocham Wimbledon, to wzięcie w nim udziału, bez możliwości zyskania punktów, nie ma dla mnie obecnie sensu. Zamierzam kontynuować rehabilitację i treningi, by wystartować w US Open i Australian Open" - napisała 28-letnia Bouchard na swoim profilu twitterowym.

 

Brak Kanadyjki w stawce jest z pewnością sporą stratą. Zobaczcie galerię ze zdjęciami Genie Bouchard.

 

 

Transmisje z Wimbledonu na sportowych antenach Polsatu.

 

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie