Liga Narodów 2022: Brazylia - Polska. Relacja i wynik na żywo

Polscy siatkarze rozpoczynają drugi turniej w Lidze Narodów. W pierwszym meczu w Sofii ich rywalami będą reprezentanci Brazylii. Cztery ostatnie starcia pomiędzy obiema drużynami kończyły się zwycięstwami „Canarinhos”. Czy biało-czerwonym uda się tym razem pokonać zespół prowadzony przez Renana Dal Zotto. Relacja i wynik na żywo z meczu na Polsatsport.pl.

Siatkarze Nicoli Grbicia dobrze zainaugurowali tegoroczną edycję Ligi Narodów. W turnieju rozgrywanym w Ottawie w pierwszym meczu pokonali Argentyńczyków 3:0. Dwa dni później musieli uznać wyższość Włochów, którzy pomimo porażki w pierwszym secie, odwrócili losy spotkania i ostatecznie triumfowali 3:1. Zimny prysznic znakomicie podziałał na biało-czerwonych. Najpierw w trzech setach rozprawili się z Bułgarami, żeby dzień później zwyciężyć w starciu z mistrzami olimpijskimi Francuzami (3:1).

Z kolei Brazylijczycy pierwsze mecze Ligi Narodów rozegrali we własnym kraju. W Brasilii pokonali kolejno Australijczyków (3:0) i Słoweńców (3:1). Po wygranej pierwszej partii z Amerykanami , wydawało się, że pójdą za ciosem i będą kontynuować zwycięską serię. Nic bardziej mylnego. Trzy kolejne sety padły łupem reprezentantów USA i to oni mogli cieszyć się z triumfu. To nie był jednak koniec problemów „Canarinhos”, którzy w ostatnim starciu sensacyjnie ulegli Chińczykom 0:3.

Historia ostatnich starć pomiędzy Brazylijczykami a Polakami przemawia na korzyść tych pierwszych. Trzykrotnie mistrzowie olimpijscy wygrali cztery kolejne spotkania. Z kolei na zwycięstwo biało-czerwonych nad ekipą z Kraju Kawy czekamy od niemal trzech lat. 14 lipca 2019 roku zawodnicy prowadzeni wówczas przez Vitala Heynena wygrali z „Canarinhos” 3:0 w meczu o 3. miejsce Ligi Narodów.

Relacja i wynik na żywo z meczu Chiny – Francja na Polsatsport.pl. Początek o 16:00.