Polki pokonały Koreanki w pierwszym meczu towarzyskim

Polki bez problemu pokonały Koreanki w pierwszym towarzyskim spotkaniu obu drużyn. Mecz zakończył się wynikiem 3-0 (25:12, 25:16, 25:11). Dodatkowo rozegrany został czwarty set, który "Biało-Czerwone" wygrały 25:21.

Koreanki mogą być podwójnie załamane. Nie dość, że przegrały mecz, to straciły w nim jedną ze swoich zawodniczek. W pierwszym secie  Hoyoung Jung wyskoczyła do ataku po czym upadając na boisko nałożyła ciężar swojego ciała na nienaturalnie postawioną kostkę. Ta nie wytrzymała impetu.

Wskutek tego najprawdopodobniej ucierpiał staw skokowy zawodniczki. Długo opatrywana Jung z hali dopiero w drugiej połowie drugiego seta została przewieziona na bardziej szczegółowe badania.

Polki przez cały mecz kontrolowały grę, utrzymując bezpieczną przewagę nad rywalkami z Azji. Reprezentantki Polski pewnie wygrały 3:0, jednak trenerzy obu drużyn umówili się, że jeśli któryś zespół wygra 3:0, odbędzie się również czwarty set. W nim "Biało-Czerwone" wygrały 25:21, a Koreanki dopiero podczas niego zdobyły pierwszy as serwisowy w meczu. Był to najbardziej wyrównany set spotkania.

Wynik pierwszego meczu towarzyskiego:

Polska - Korea Południowa 3-0 (25:12, 25:16, 25:11)

Wynik dodatkowego, czwartego seta:

Polska - Korea Południowa 1-0 (25:21)

Polska: Joanna Wołosz, Olivia Różański, Anna Stencel, Weronika Szlagowska, Martyna Czyrniańska, Kamila Witkowska, Maria Stenzel (libero) oraz Zuzanna Górecka, Aleksandra Szczygłowska (libero), Magdalena Jurczyk, Aleksandra Gryka, Alicja Grabka, Monika Fedusio.

Drugi mecz towarzyski Polska - Korea Południowa w piątek w Polsacie Sport i na Polsat Box Go. Początek transmisji o godz. 18:00.