Liga Narodów siatkarzy: USA liderem. Wyniki i skróty środowych meczów

Serbia przegrała ze Stanami Zjednoczonymi.

Polscy siatkarze po zwycięstwie w Sofii z Brazylią 3:1 z bilansem meczów 4-1 i dorobkiem 12 punktów zajmują czwarte miejsce w tabeli Ligi Narodów. Na prowadzenie wrócili Amerykanie, którzy w drugim środowym spotkaniu w stolicy Bułgarii pokonali Serbów 3:1 i pozostają niepokonani.

Biało-czerwoni wrócili do rywalizacji po tygodniowej przerwie. Wcześniej w kanadyjskiej Ottawie odnieśli trzy zwycięstwa i doznali - jedynej na razie - porażki z Włochami. W Sofii w czwartek zmierzą się z plasującymi się na 12. pozycji Kanadyjczykami, w sobotę - po dniu przerwy - ich rywalem będą zamykający stawkę Australijczycy, a w niedzielę prowadzący w niej - Amerykanie.

Drugi turniej LN odbywa się w tym tygodniu w Quezon City na Filipinach, gdzie kilka dni temu rywalizowały kobiety, w tym polska ekipa. W środę nie doszedł do skutku mecz Chińczyków, którzy w pierwszym turnieju ograli "Canarinhos" na ich terenie, z Francuzami. Zespół z Azji z powodu zakażeń koronawirusem nie był w stanie wystawić sześciu graczy, by zgodnie z przepisami móc przystąpić do gry.

W innym spotkaniu prowadzona przez trenera Michała Winiarskiego reprezentacja Niemiec uległa Italii 0:3.

Skrót meczu Serbia - USA:

Włosi, podobnie jak Francuzi i Polacy mają po 12 punktów, a przed nimi są tylko Japończycy i Amerykanie z 13, przy czym ekipa USA jako jedyna nie doznała dotychczas porażki.