MŚ w pływaniu: Jakub Majerski siódmy w finale na 100 m st. motylkowym

MŚ w pływaniu: Majerski siódmy w finale na 100 m st. motylkowym

Jakub Majerski czasem 51,35 zajął w Budapeszcie siódme miejsce w finale na 100 m stylem motylkowym podczas mistrzostw świata w pływaniu. Zwyciężył reprezentant gospodarzy Kristof Milak - 50,14.

Srebrny medal wywalczył Japończyk Naoki Mizunuma - 50,94, a brązowy Kanadyjczyk Joshua Liendo Edwards - 50,97.

Majerski jest rekordzistą Polski w tej konkurencji - w ubiegłym roku w Tokio uzyskał 50,92.

Wcześniej w piątek Katarzyna Wasick pobiła o 0,06 s własny rekord Polski i czasem 24,11 - najlepszym w całej stawce - zakwalifikowała się do sobotniego finału na 50 m stylem dowolnym. Później o awans do finału na 50 m stylem grzbietowym powalczą Ksawery Masiuk i Tomasz Polewka.