Artur Szalpuk zagra w Projekcie Warszawa

Siatkówka
Artur Szalpuk zagra w Projekcie Warszawa
Fot. PAP
Artur Szalpuk (atakujący na zdjęciu) będzie reprezentował barwy Projektu Warszawa.

Artur Szalpuk od sezonu 2022/23 będzie występował w barwach Projektu Warszawa. 27-letni przyjmujący dołączył już do stołecznego zespołu w trakcie zeszłego sezonu po zawieszeniu rozgrywek na Ukrainie.

Mistrz świata z 2018 roku jest świetnie znany stołecznym kibicom, bowiem swoją seniorską karierę rozpoczynał w AZS Politechnice Warszawskiej. W barwach akademików grał w latach 2013-15, skąd przeniósł się do Cerrad Czarnych Radom. Na swoim koncie ma także występy w Treflu Gdańsk i PGE Skrze Bełchatów oraz Verva Warszawa Orlen Paliwa, gdzie grał w sezonie 2020/21.

 

– W przyszłym sezonie będziemy mieli wiele okazji, aby spotkać się w stołecznych halach. Mam nadzieję, że razem przeżyjemy w przyszłym sezonie wiele niezapomnianych chwil i będziemy mieli wiele powodów do radości – skomentował Artur Szalpuk, nowy zawodnik Projektu Warszawa.

 

ZOBACZ TAKŻE: Liga Narodów: Polska - Australia. Relacja i wynik na żywo

 

Kibice, którzy pojawiali się w stołecznej hali w zeszłym sezonie również mogą pamiętać przyjmującego w barwach Projektu. Artur Szalpuk rozpoczynał zeszły sezon w barwach ukraińskiego Epicentr-Podolany Horodok, który musiał przedwcześnie zakończyć rozgrywki w związku z rosyjską agresją zbrojną na Ukrainie. 18 marca 2022 roku, na mocy specjalnej regulacji wprowadzonej przez PLS, dołączył do Projektu Warszawa, z którym dokończył sezon w PlusLidze.

 

– Artur to klasowy przyjmujący, który spędził w stolicy dużo czasu i zna ten klub. W zeszłym sezonie dołączył do nas praktycznie na samym końcu rozgrywek po zawieszeniu ligi ukraińskiej, więc nie mógł pokazać pełni swoich możliwości, ale w tym sezonie nawiązaliśmy współpracę od początku sezonu i liczymy na jego boiskowe doświadczenie i umiejętności – powiedział Piotr Gacek, wiceprezes zarządu i dyrektor sportowy Projektu Warszawa.

 

Artur Szalpuk jest czwartym wzmocnieniem na sezon 2022/23 w Projekcie Warszawa ujawnionym w ramach akcji #OdkrywamyKarty. W składzie stołecznego zespołu pozostali Andrzej Wrona, Piotr Nowakowski, Damian Wojtaszek, Jakub Kowalczyk, Igor Grobelny, Mateusz Janikowski i Dominik Jaglarski, a dołączył do niego już Linus Weber, Maciej Stępień oraz Jan Firlej. Sztab trenerski będą tworzyć trener Roberto Santilli oraz drugi trener Piotr Graban. Informacje o kolejnych nowych twarzach w Projekcie Warszawa już wkrótce w mediach społecznościowych i na stronie internetowej klubu.

Informacja Prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie