Trener Polaków na czołówkach serbskich mediów. "Nikola Grbić wepchnął nas do Paryża"

Robert IwanekInne
Trener Polaków na czołówkach serbskich mediów. "Nikola Grbić wepchnął nas do Paryża"
Fot. Cyfrasport
Nikola Grbić znalazł się na czołówkach serbskich portali za "pomoc" Serbii w awansie na igrzyska

Siatkarska reprezentacja Polski wygrała z Kubą 3:0 w ostatnim meczu turnieju Ligi Narodów siatkarzy w Lublanie. Ze zwycięstwa Biało-Czerwonych najbardziej ucieszyli się... Serbowie, którym wygrana Polaków zapewniła bilet do Paryża. Na czołówkach niemal wszystkich bałkańskich portali znalazł się trener Nikola Grbić, któremu media dziękują za pomoc awansie na igrzyska.

"Orły" mogły zapewnić sobie wyjazd na najważniejszą imprezę czterolecia już w sobotnim meczu z Polską, ale trener Biało-Czerwonych Nikola Grbić - zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami - nie zamierzał ułatwiać rodakom zadania. Polacy wygrali 3:2, przez co Serbowie musieli aż do niedzieli drżeć o to, czy uda im się pojechać do Paryża. Różnica punktowa między nimi a Kubańczykami była na tyle mała, że w przypadku zwycięstwa Kuby nad Biało-Czerwonymi i porażki Serbów ze Słoweńcami to ekipa z Ameryki Północnej wywalczyłaby przepustkę na igrzyska.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kto zagra na igrzyskach w Paryżu? Wszyscy uczestnicy turnieju siatkarzy już znani

 

Polscy siatkarze w niedzielnym starciu z Kubą nie zamierzali jednak kalkulować i rozbili rywali 3:0, dzięki czemu wynik wieczornego spotkania Serbia - Słowenia nie będzie miał dla "Orłów" większego znaczenia. Podopieczni trenera Igora Kolakovicia pojadą do Paryża na swój pierwszy turniej olimpijski od 2012 roku. Bałkańskie media prześcigają się w peanach na cześć trenera Polaków, Nikoli Grbicia, któremu - jak twierdzą - w ogromnej mierze zawdzięczają tę kwalifikację.

 

"Grbić wepchnął nas do Paryża. Reprezentacja Polski z Nikolą na ławce trenerskiej wygrała 3:0 z Kubą, jedynym rywalem Serbii w walce o miejsce na igrzyska, dzięki czemu nasza drużyna utrzymała bezpieczną przewagę punktową na liście rankingowej" - podaje serbski "Żurnal".

 

Bardzo podobnie sytuację z niedzieli (23 czerwca) opisuje dziennik "Kurir".

 

"Polska pokonała Kubę, wysyłając nas tym samym bezpośrednio do Paryża. Wybrańcy Nikoli Grbicia maksymalnie pomogli Niebieskim".

 

"Blic" podkreślił zaś, że wygrana Biało-Czerwonych z Kubańczykami nie powinna dziwić, gdyż Nikola Grbić wielokrotnie zapowiadał, że w każdym spotkaniu zamierza grać o pełną pulę.

 

"Wieczorny mecz Orłów ze Słowenią nie ma już znaczenia, bo Polska pokonała Kubę. Nikola Grbić pomógł w ten sposób naszej reprezentacji, ale legendarny siatkarz zapowiadał przecież, że wypuści na boisko najmocniejszy skład".

 

Dla reprezentacji Serbii igrzyska w Paryżu będą pierwszymi od 2012 roku. W Londynie ekipa z Bałkanów pożegnała się z turniejem już na fazie grupowej. "Orły" wyprzedziły jedynie Tunezję, oglądając plecy Niemiec, Rosji, Brazylii i USA.

 

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie