Liga Narodów siatkarzy: Polska – USA. Transmisja TV i stream online

Siatkówka
Liga Narodów siatkarzy: Polska – USA. Transmisja TV i stream online
fot. FIVB
Mecz Polska – USA można obejrzeć w Polsacie Sport i na Polsat Box Go.

W swym ósmym meczu Ligi Narodów polscy siatkarze zmierzą się z reprezentacją Stanów Zjednoczonych. Będzie to ostatnie starcie biało-czerwonych na turnieju w Sofii. Czy podtrzymają zwycięską passę? Gdzie oglądać hitowe spotkanie Polaków z Amerykanami? Kiedy i o której godzinie grają Polacy? Transmisja meczu Polska – USA w Polsacie Sport i na Polsat Box Go.

Polscy siatkarze rozpoczęli rywalizację w VNL 2022 na turnieju w Ottawie. W czterech spotkaniach odnieśli trzy zwycięstwa – 3:0 z Argentyną, 3:0 z Bułgarią, 3:1 z Francją i ponieśli jedną porażkę – 1:3z Włochami. Podczas turnieju w Sofii pokonali 3:1 Brazylię, 3:0 Kanadę i 3:0 Australię. W siedmiu meczach odnieśli więc sześć zwycięstw i wywalczyli 18 punktów. Polacy zajmują drugie miejsce w tabeli, za reprezentacją Francji.

 

Zobacz także: Trwa zwycięska seria polskich siatkarzy! Australia pokonana w trzech setach

 

Amerykanie zmagania w tegorocznej edycji Ligi Narodów rozpoczęli na turnieju w Brasilii. Pokonali tam kolejno Słowenię (3:0), Holandię (3:0), Japonię (3:2) i Brazylię (3:1). Rywalizację w Sofii zaczęli od zwycięstwa 3:1 nad Serbią. Później ponieśli pierwszą porażkę – 0:3 z Iranem. W sobotnim meczu z Bułgarią pokonali rywali 3:1. Siatkarze USA mają podobny bilans do Polaków – sześć zwycięstw w siedmiu meczach i 17 punktów; są obecnie trzecią drużyną w tabeli.

 

Obie drużyny są na dobrej drodze do awansu do turnieju finałowego. Zagra w nim osiem drużyn (siedem najlepszych w tabeli + gospodarz). Zawody zostaną rozegrane w dniach 20–24 lipca w Bolonii. Wcześniej jednak czeka Polaków rywalizacja w turnieju fazy zasadniczej w Gdańsku.

 

Transmisja meczu Polska – USA w niedzielę 26 czerwca o godzinie 15.20 w Polsacie Sport i na Polsat Box Go.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie