Rekordowe premie dla szwedzkich piłkarek nożnych uczestniczących w mistrzostwach Europy

Piłka nożna
Rekordowe premie dla szwedzkich piłkarek nożnych uczestniczących w mistrzostwach Europy
fot. Cyfrasport
Rekordowe premie dla szwedzkich piłkarek nożnych uczestniczących w mistrzostwach Europy

Szwedzka federacja piłkarska (SVFF) ogłosiła w niedzielę wysokość premii dla piłkarek nożnych uczestniczących w mistrzostwach Europy w Anglii (6-31 lipca). Są rekordowo wysokie i nazwane zostały historycznymi.

Za awans do ME każda piłkarka otrzyma 24 tysięcy euro. Za wyjście z grupy będzie to 15 tysięcy, za wygranie ćwierćfinału - trzy, a półfinału - sześć tysięcy, a za zwycięstwo w finale - 12 tysięcy euro.

 

ZOBACZ TAKŻE: Damiano Tommasi będzie burmistrzem Werony

 

Pieniądze będą dzielone solidarnie pomiędzy wszystkie 23 zawodniczki bez względu na ich czas gry.

 

SvFF pokryje też koszty podróży i pobytu członków rodzin na dwa wybrane przez nie mecze.

 

Zdaniem skandynawskich mediów są to rekordowe sumy w kobiecym futbolu. Jak zaznaczył duński dziennik „BT”: "nasze piłkarki mogą tylko pomarzyć o takich premiach”.

 

„Każda z Dunek za awans do ME otrzyma zaledwie 1300 euro, za wyjście z grupy cztery tysiące, a za wejście do półfinału 4,5 tysiąca. Za wejście do finału będzie to 5,2 tys., a za jego wygranie 13 tysięcy euro” - podała gazeta.

 

Szwedki wystąpiły w ME dziesięć razy zdobywając trzy medale: złoty w 1984 r., trzy srebrne w latach 1987, 1995 i 2001 oraz brązowy w 1989 roku. W mistrzostwach świata grały osiem razy zdobywając srebrny medal w 2003 i trzy brązowe w latach 1991, 2011 i 2019. W turniejach olimpijskich wystąpiły siedmiokrotnie zdobywając dwa srebrne medale, w Rio de Janeiro (2016) i Tokio (2021).

SM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie