Wimbledon: Katarzyna Kawa - Ons Jabeur. Kiedy mecz? O której godzinie?

Tenis
Wimbledon: Katarzyna Kawa - Ons Jabeur. Kiedy mecz? O której godzinie?
fot. PAP
Katarzyna Kawa

Przed nami drugi mecz Katarzyny Kawy na tegorocznym Wimbledonie. Jej przeciwniczką będzie Ons Jabeur. Czy Polce uda się pokonać o wiele wyżej notowaną przeciwniczkę? Kiedy mecz Kawa - Jabeur? O której godzinie zagrają Kawa - Jabeur?

Kawa na Wimbledon dostała się przez kwalifikacje. Wygrała trzy spotkania z rzędu, co zapewniło jej miejsce w drabince głównej. Jej pierwszą przeciwniczką podczas rywalizacji na kortach w stolicy Anglii była Rebecca Marino. Po trzysetowym spotkaniu reprezentantce Polski udało się awansować do kolejnej rundy zmagań. Teraz czeka ją o wiele trudniejsze wyzwanie.

 

Jabeur to obecnie wiceliderka rankingu WTA. Nic zatem dziwnego, że w nadchodzącym spotkaniu to właśnie Tunezyjka będzie faworytką do zwycięstwa. Naprzeciwko 27-latki w pierwszym meczu na tegorocznym Wimbledonie stanęła Mirjam Bjorklund. Jabeur bez problemu rozprawiła się z przeciwniczką, nie tracąc ani jednego seta.

 

Warto przypomnieć, że Kawa już wcześniej grała z tenisistką pochodzącą z Tunezji. Ich mecz w 2020 roku zakończył się pewnym zwycięstwem obecnej wiceliderki światowego rankingu.

Kiedy mecz Kawa - Ons Jabeur? O której godzinie mecz Kawa - Jabeur?

Mecz Kawa - Jabeur odbędzie się w środę 29 czerwca. Początek ok. godz. 18:00. Będzie to czwarte spotkanie na korcie numer trzy. Wcześniej zagrają tam Ryan Peniston ze Stevem Johnsonem, Yanina Wickmayer z Jeleną Ostapenko oraz Jannik Sinner z Mikaelem Ymerem.

Andrzej Adamiec/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie