Wimbledon: Magdalena Fręch - Anna Karolina Schmiedlova. Polka wywalczyła awans

Magdalena Fręch gra dalej w Wimbledonie!

Magdalena Fręch gra dalej! Polka w czwartek wyeliminowała Annę Karolinę Schmiedlovą i wywalczyła awans do trzeciej rundy Wimbledonu.

Fręch w pierwszym secie triumfowała 6:4. Drugi set rozpoczął się dla niej w wymarzony sposób - od przełamania rywalki. Niestety chwilę później Polka niefortunnie upadła na kort i potrzebna była interwencja lekarza. Na szczęście uraz Fręch nie okazał się poważny i tenisistka mogła kontynuować grę.

W kolejnych gemach do głosu doszła przeciwniczka Polki, jednak Fręch w kluczowym momencie przełamała podanie rywalki na 5:4, a następnie utrzymała swój serwis i ostatecznie wygrała w dwóch setach.

W poprzedniej rundzie Fręch sprawiła sporą niespodziankę, eliminując z Wimbledonu Camilę Giorgi.

Wimbledon to najstarszy tenisowy turniej na świecie, w którym zawodnicy i zawodniczki rywalizują na kortach trawiastych. Pierwsza edycja odbyła się w 1877 roku.

Tegoroczna edycja Wimbledonu jest wyjątkowa. Organizatorzy, czyli All England Lawn Tennis Club, po inwazji Kremla na Ukrainę wykluczyli z gry rosyjskich i białoruskich tenisistów z turnieju. W efekcie ATP i WTA postanowiły nie przyznawać punktów rankingowych.

Wimbledon 2022 ma rekordową pulę nagród. Wynosi ona 40,3 mln funtów (ok. 46,8 mln euro).