Wielki powrót do PGE Skry! Trener mistrzów świata w ekipie z Bełchatowa

Siatkówka
Wielki powrót do PGE Skry! Trener mistrzów świata w ekipie z Bełchatowa
fot. Cyfrasport
Michał Bąkiewicz wraca do PGE Skry Bełchatów. Jako zawodnik grał w tym klubie w latach 2003–04 i 2007–13.

Michał Bąkiewicz wraca do PGE Skry. Były siatkarz tego klubu, a ostatnio trener mistrzów świata U–19, będzie jednym z asystentów szkoleniowca bełchatowskiej drużyny w sezonie 2022/23. Drugim asystentem został ponownie Radosław Kolanek.

Radosław Kolanek jest związany z PGE Skrą Bełchatów od wielu lat. W bełchatowskim klubie przeszedł cały proces szkolenia juniorskiego, a w latach 2007–10 był zawodnikiem pierwszej drużyny. Po rocznym pobycie w AZS Częstochowa wrócił do Bełchatowa i rozpoczął pracę jako szkoleniowiec zespołów młodzieżowych. W sezonie 2017/18 drużyna juniorów PGE Skry pod wodzą Kolanka wywalczyła mistrzostwo Polski. Od 2019 roku znajduje się w sztabie pierwszego zespołu PGE Skry jako asystent trenera. Po koniec kwietnia przejął drużynę w miejsce Slobodana Kovaca i prowadził ją w meczach o brązowy medal PlusLigi.

 

Zobacz także: Mistrz świata z 2014 roku w Stali Nysa

 

– Cele sportowe w PGE Skrze Bełchatów zawsze są bardzo wysokie, ale my jesteśmy gotowi, by je realizować. Mamy do tego potencjał, więc będziemy walczyć o wszystko, co jest do wygrania. Sezon będzie na pewno trudny, liga została powiększona, meczów będzie sporo i musimy być na to gotowi – powiedział Kolanek.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez PGE Skra Bełchatów (@pgeskra)

 

Do PGE Skry w roli asystenta trenera wraca Michał Bąkiewicz, doskonale znany fanom siatkówki z całego kraju. Z PGE Skrą - jeszcze jako zawodnik - zdobył cztery mistrzostwa i wicemistrzostwo Polski, trzy Puchary Polski, wywalczył drugie i dwukrotnie trzecie miejsce w Lidze Mistrzów oraz dwukrotnie klubowe wicemistrzostwo świata. Jest wicemistrzem świata z 2006 roku oraz mistrzem Europy 2009. Ostatnie trzy lata pracował jako trener z kadrą juniorów, która pod jego wodzą zajęła trzecie miejsce w mistrzostwach Europy (2020) i zgarnęła tytuł mistrzów świata U–19 (2021).

 

 

– Wiem, jakie mam zadania jako asystent trenera, jakie są moje obowiązki i będę chciał jak najlepiej wykonywać swoją pracę, która - mam nadzieję - przełoży się na wynik całego zespołu. Wszyscy wiemy, że w PGE Skrze zawsze myśli się o najwyższych celach. Mam nadzieję, że nowy sezon będzie bardzo emocjonujący i da nam, a przede wszystkim kibicom, wiele powodów do radości – powiedział Bąkiewicz.

 

 

Klub poinformował również, że w sezonie 2022/2023 statystykiem PGE Skry Bełchatów nadal będzie Robert Kaźmierczak. Jest on związany z bełchatowską drużyną od 2016 roku. Przez wiele lat współpracował z reprezentacją Polski, z którą wywalczył dwa mistrzostwa świata oraz poleciał na igrzyska olimpijskie do Rio de Janeiro i Tokio.

RM, Polsat Sport, skra.pl
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Polska - Iran 3:0. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie