Michał Bąkiewicz zakończył współpracę z siatkarską młodzieżową reprezentacją Polski

Siatkówka

Michał Bąkiewicz zakończył pracę z młodzieżową reprezentacją Polski w siatkówce. Za jego kadencji kadra sięgnęła m.in. złoty medal mistrzostw świata.

- To było dla mnie bezcenne doświadczenie. Dało mi to dużo satysfakcji. W tym zawodzie potrzeba sporo cierpliwości. Bardzo się cieszę, że trafiłem na fantastyczną grupę chłopaków, którzy od samego początku uwierzyli w tę filozofię pracy i wyznaczony cel, do którego wspólnie dążyliśmy - powiedział Bąkiewicz w materiale wideo umieszczonym na koncie "Polska Siatkówka" na platformie YouTube.

 

ZOBACZ TAKŻE: Reprezentacja Polski siatkarzy rozpoczęła zgrupowanie w Spale

 

 

Selekcjoner prowadził młodzieżową drużynę narodową przez trzy lata. Pod jego batutą młodzi siatkarze zajęli trzecie miejsce podczas młodzieżowych mistrzostw Europy U-18 oraz zwyciężyli w mistrzostwach świata U-19.

 

Bąkiewicz był również trenerem polskich zawodników w Niepublicznym Liceum Ogólnokształcącym Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Spale. Odejście selekcjonera zbiegło się w czasie z maturami, a co za tym idzie, końcem edukacji we wcześniej wspomnianej szkole przez jego podopiecznych.

 

Andrzej Adamiec/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie