Wimbledon: Iga Świątek - Alize Cornet. Transmisja TV i stream online

Wimbledon: Gdzie obejrzeć mecz Świątek - Cornet?

Po tym, jak Iga Świątek awansowała do trzeciej rundy wielkoszlemowego Wimbledonu, jej kolejną rywalką będzie Francuzka Alize Cornet. Transmisja meczu Świątek - Cornet w Polsacie Sport i na Polsat Box Go.

Na otwarcie Polka pokonała 252. w rankingu chorwacką kwalifikantkę Janę Fett 6:0, 6:3. Jej czwartkowa rywalka teoretycznie również nie miała sprawić problemów. Pattinama Kerkhove w głównej drabince znalazła się bowiem po wycofaniu się Danki Kovinic z Czarnogóry. Zajmująca 138. miejsce w rankingu Holenderka wykorzystała okazję i w pierwszej rundzie pokonała 6:4, 3:6, 6:1 Brytyjkę Sonay Kartal, która od organizatorów otrzymała "dziką kartę".

W starciu ze Świątek spisała się znacznie lepiej, niż wskazuje na to jej ranking. Od początku dobrze radziła sobie z serwisem Polki. W pierwszym secie prowadziła już 4:2, ale kolejne cztery gemy padły łupem Świątek, która tym samym wygrała partię. Decydujący set był już popisem Świątek. Polka szybko objęła w nim prowadzenie 4:1 i do końca kontrolowała sytuację. Awans do trzeciej rundy ostatecznie zajął jej nieco ponad dwie godziny.

"Mam wrażenie, że rywalka szybciej ode mnie przystosowała się do wietrznych warunków. Cieszę się, że ostatnie słowo należało do mnie. Przedłużenie serii zwycięstwa daje mi dużo satysfakcji, ale w trakcie meczu o tym nie myślę" - powiedziała Świątek na korcie.

21-letnia Świątek z 11 lat starszą Cornet nie miała jeszcze okazji grać. Francuzka zajmuje obecnie 37. miejsce w światowym rankingu. Polka od blisko trzech miesięcy jest jego liderką.

Cornet najlepszy wynik w Wimbledonie osiągnęła w 2014 roku, gdy dotarła do czwartej rundy. W czwartek wygrała z Amerykanką Claire Liu 6:3, 6:3.

Transmisja meczu Iga Świątek - Alize Cornet w Polsacie Sport i na Polsat Box Go. Spotkanie Polki będzie drugim meczem na korcie numer jeden - zmagania na tym korcie rozpoczną się o godzinie 14.00.