PlusLiga: Michał Szalacha zostaje w Aluron CMC Warcie Zawiercie

Siatkówka
PlusLiga: Michał Szalacha zostaje w Aluron CMC Warcie Zawiercie
fot. FIVB
Michał Szalacha w reprezentacji Polski w meczu VNL 2019.

Michał Szalacha w przyszłym sezonie nadal będzie reprezentował barwy Aluron CMC Warty Zawiercie. Będzie to drugi rok tego środkowego w ekipie Jurajskich Rycerzy.

Aluron CMC Warta Zawiercie to trzeci – po AZS AGH Kraków i AZS Częstochowa – klub Michała Szalachy z Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Trafił do Zawiercia w 2021 roku z Jastrzębskiego Węgla, z którym chwilę wcześniej wywalczył tytuł mistrza Polski. O miejsce w podstawowym składzie miał rywalizować z Miłoszem Zniszczołem, Patrykiem Niemcem oraz Wiktorem Rajsnerem. Pojawiał się w wyjściowej szóstce w kilku meczach sparingowych oraz w Memoriale Arka Gołasia. Niestety, coraz bardziej dokuczał mu ból. Po dokładnej diagnozie okazało się, że w poprzednim klubie przez długi czas grał z urazem. Proces leczenia uniemożliwił mu treningi z Jurajskimi Rycerzami przez kilka miesięcy.

 

Zobacz także: Z ZAKSY do Zawiercia. Polski siatkarz zmienił klub

 

Michał Szalacha do zajęć powrócił dopiero pod koniec sezonu. Zadebiutował w ostatnim meczu fazy zasadniczej z LUK Lublin, który zawiercianie wygrali 3:1. Zagrał w dwóch setach i zdobył 4 punkty, w tym 2 blokiem. Na boisku pojawiał się także w fazie play-off, gdzie pełnił rolę zadaniową i wchodził na podwyższenie bloku.

 

– Chciałbym wszystkim razem i każdemu z osobna podziękować za ten sezon, który był dla nas naprawdę wspaniały i zakończony sukcesem w postaci brązowego medalu. Zostaję z Wami na następny sezon i jestem z tego bardzo dumny. Życzcie mi tylko zdrowia, a resztą już sam się zajmę – powiedział Szalacha.

 

 

– Z przyjściem Michała do naszego klubu wiązaliśmy ogromne nadzieje. Pierwszy rok współpracy minął jednak pod znakiem leczenia poważnej kontuzji, która została zaniedbana w poprzednim klubie. W efekcie na jego powrót czekaliśmy prawie cały sezon. Teraz czas na nowe otwarcie i jestem pełny wiary, że Michał nawiąże do formy, która zapewniła mu kilka lat temu powołanie do reprezentacji narodowej – przyznał prezes Kryspin Baran.

RM, Polsat Sport, aluroncmc.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie