Zwycięstwo Jagiellonii Białystok na zakończenie zgrupowania

Piłkarze Jagiellonii zakończyli zgrupowanie.

Na zakończenie blisko dwutygodniowego obozu przygotowawczego w Opalenicy, piłkarze Jagiellonii pokonali 2:0 beniaminka pierwszej ligi Chojniczankę Chojnice. Bramki dla białostoczan zdobyli Jesus Imaz i Martin Pospisil.

Mecz został rozegrany w formule 4 razy 30 minut. Trener Jagiellonii Maciej Stolarczyk mocno rotował składem, szansę zaprezentowania się mieli wszyscy piłkarze, w tym duża grupa młodzieżowców. Ozdobą sparingu był gol czeskiego pomocnika Martina Pospisila, który zza pola karnego zewnętrzną częścią stopy skierował piłkę w samo "okienko" bramki Chojniczanki.

To trzeci sparing Jagiellonii w czasie zgrupowania w Opalenicy. Wcześniej białostoczanie wygrali 1:0 z Wartą Poznań i przegrali 1:2 z mistrzem Polski, poznańskim Lechem.

W trakcie tych przygotowań kontuzje odniosło kilku graczy. Kilkutygodniowa przerwa czeka m.in. kapitana zespołu Tarasa Romanczuka, ale też młodzieżowca Miłosza Matysika i hiszpańskiego pomocnika Juana Camarę. Kilka miesięcy będzie trwał powrót na boisko Kacpra Tabisia, który ma poważną kontuzję kolana.