Wimbledon: Relacja i wyniki na żywo - 04.07.2022

Alicja Rosolska

Rozpoczyna się drugi tydzień rywalizacji podczas Wimbledonu 2022. W grze jest coraz mniej zawodników i zawodniczek. Na szczęście dla polskich kibiców - nadal możemy liczyć na biało-czerwone akcenty.

Planowo już o godzinie 12:00 zobaczymy Alicję Rosolską w duecie z Erin Routliffe, które zmierzą się z parą Asia Muhammad/Ena Shibahara. Stawką spotkania będzie awans do czwartej rundy turnieju deblowego. Polsko-nowozelandzka para nie będzie jednak miała łatwego zadania, bo rywalki nie przegrały do tej pory nawet jednego seta.

Ciekawie może być też w turnieju singlowym. Po popołudniu na kort wyjdzie bowiem Rafael Nadal, który zagra z Holendrem Boticem Van De Zandschulpem. W rywalizacji pań kibice będą mieli natomiast okazję zobaczyć pojedynek Pauli Badosy z Simoną Halep.

Zapraszamy do śledzenia naszej relacji na żywo z kolejnego dnia Wimbledonu.

Jakub Żelepień/Polsat Sport
Zapis relacji
Relacja zakończona

Dziękujemy za śledzenie relacji na żywo.

Rafael Nadal po nerwowej końcówce trzeciego seta awansował do ćwierćfinału. Botic Van De Zandschulp nie był w stanie zatrzymać rywala. Hiszpan wygrał mecz 3:0 (6:4, 6:2, 7:6).

Zobaczcie skrót meczu Alize Cornet - Alja Tomljanović.

Rafael Nadal wygrał drugiego seta w swoim meczu o ćwierćfinał Wimbledonu 6:2.

Transmisja w Polsacie Sport. Relacja na żywo

Zobaczcie skrót meczu Amanda Anisimova - Harmony Tan.

Zobaczcie skrót meczu Paula Badosa - Simona Halep.

Rafael Nadal wygrał pierwszego seta 6:4.

Transmisja w Polsacie Sport. Relacja na żywo

Alize Cornet, która pokonała Igę Świątek, odpadła z Wimbledonu. Ajla Tomljanovic wygrała spotkanie 2:1 (4:6, 6:4, 6:3).
Amanda Anisimova wyeliminowała Harmony Tan. Amerykanka wygrała mecz 2:0 (6:2, 6:3).

Już za chwilę rozpocznie się mecz Rafael Nadal - Botic Van De Zandschulp!

Zobaczcie skrót meczu Jason Kubler - Taylor Fritz.

Simona Halep bez problemu pokonała Paulę Badosę 2:0 (6:1, 6:2). Rumunka zagra w ćwierćfinale.

Amanda Anisimova wyszła na prowadzenie. Amerykanka w meczu z Harmony Tan wygrała pierwszego seta 6:2.

Transmisja w Polsacie Sport Extra. Relacja na żywo.

Ajla Tomljanovic wygrała drugiego seta 6:4 i doprowadziła do wyrównania w meczu z Alize Cornet.

Transmisja w Polsacie Sport News. Relacja na żywo.

Zobaczcie skrót meczu Brandon Nakashima - Nick Kyrgios.

Simona Halep wygrała pierwszego seta 6:1. Paula Badosa nie jest w stanie znaleźć odpowiedzi na dobrą grę przeciwniczki.

Transmisja w Polsacie Sport. Relacja na żywo.

Trwa mecz Amanda Anisimova - Harmony Tan.

Na korcie centralnym zaraz zacznie się mecz Paula Badosa - Simona Halep!

Zobaczcie skrót meczu Rosolska/Routliffe - Muhammad/Shibahara.

Taylor Fritz po dwóch godzinach gry zapewnił sobie miejsce w kolejnej rundzie Wimbledonu. Amerykanin pokonał Jasona Kublera 3:0 (6:3, 6:1, 6:4).

Alize Cornet, która w poprzedniej rundzie wyeliminowała Igę Świątek, wygrała pierwszego seta 6:4.

Nick Kyrgios w ćwierćfinale. Brandon Nakashima po wyrównanym meczu przegrał z Australijczykiem 2:3 (6:4, 4:6, 6:7, 6:3, 2:6).

Zobaczcie skrót meczu Cristian Garin - Alex De Minaur.

Przed nami piąty set w meczu Brandon Nakashima - Nick Kyrgios. Amerykanin wygrał czwartą partię 6:3.

Taylor Fritz bez problemu wygrał drugiego seta (6:1). Jason Kubler zdoła jeszcze wrócić do gry?

Transmisja w Polsacie Sport Extra. Relacja na żywo.

Trwa mecz Alize Cornet - Alja Tomljanović.

Transmisja w Polsacie Sport News.

Po czterech godzinach i 38 minutach gry Cristian Garin awansował do ćwierćfinału. Chilijczyk zwyciężył w meczu 3:2 (2:6, 5:7, 7:6,  6:4, 7:6). Alex De Minaur pożegnał się z turniejem.

Taylor Fritz wygrał pierwszego seta 6:3.

Nick Kyrgios wygrał tie-breaka w trzecim secie i wyszedł na prowadzenie w meczu.

Rozpoczął się mecz Jason Kubler - Taylor Fritz.

Nick Kyrgios doprowadził do wyrównania. Australijczyk wygrał drugiego seta 6:4.

Cristian Garin wygrał seta 6:4 i doprowadził do wyrównania. O tym, kto wygra to spotkanie, zadecyduje piąty set.

Elena Rybakina w kolejnej rundzie! Petra Martic przegrała 0:2 (5:7, 3:6).

Nicka Kyrgios przegrał pierwszego seta 4:6.

Elena Rybakina wyszła na prowadzenie. Tenisistka z Kazachstanu wygrała pierwszego seta 7:5.

Cristian Garin wraca do gry! Chilijczyk wygrał trzeciego seta 7:6.

Zaczynamy mecz Brandon Nakashima - Nick Kyrgios!

Rozpoczął się mecz Elena Rybakina - Petra Martic!

Alicja Rosolska i Erin Routliffe wygrały mecz z parą Asia Muhammad - Ena Shibahara 2:0 (6:4, 7:6) i zameldowały się w ćwierćfinale rywalizacji deblowej podczas tegorocznej edycji Wimbledonu.

Alex De Minaur wygrał drugiego seta 7:5.

Weronika Ewald przegrała pierwszego seta 5:7.

Relacja na żywo.

Alex De Minaur wyszedł na prowadzenie. Australijczyk wygrał pierwszego seta 6:2.

Transmisja w Polsacie Sport News. Relacja na żywo

Alicja Rosolska i Erin Routliffe wygrały pierwszego seta 6:4!

Transmisja meczu w Polsacie Sport Extra. Relacja na żywo.

Swoje spotkanie w rywalizacji juniorek rozpoczęła również Weronika Ewald!

Trwa mecz Alex De Minaur - Cristian Garin.

Alicja Rosolska i Erin Routliffe zaczynają swój mecz w deblu!

Transmisja w Polsacie Sport Extra. Relacja na żywo

Około godziny 12 na korcie zameldują się Alicja Rosolska i Erin Routliffe, które zmierzą się z amerykańsko-japońską parą Asia Muhammad/Ena Shibahara.

Rywalki polsko-nowozelandzkiej dwójki rozstawione są z numerem piątym - teoretycznie będą więc faworytkami dzisiejszego starcia.

Transmisja meczu Alicja Rosolska/Erin Routliffe - Asia Muhammad/Ena Shibahara w Polsacie Sport Extra i na Polsat Box Go.

W Londynie dziś dobre warunki do gry. W chwili rozpoczęcia pierwszych meczów (o 12:00) synoptycy zapowiadają 20 stopni Celsjusza i lekkie zachmurzenie. W ciągu dnia termometry wskażą maksymalnie 23 kreski. Co najważniejsze - deszcz nie jest przewidywany.

Czas na drugi tydzień wimbledońskiej rywalizacji. W poniedziałek pierwsi zawodnicy i zawodniczki wyjdą na kort około godziny 12.

Pełną rozpiskę spotkań, wraz z obsadą komentatorską, znajdziecie TUTAJ.