Bartosz Kurek: Nie pudrujmy. Zagraliśmy słabo

Bartosz Kurek: Nie pudrujmy. Zagraliśmy słabo
fot. PAP
Polska przegrała z Iranem

Siatkarska reprezentacja Polski wróciła do kraju. Dziewiąty mecz tegorocznej Ligi Narodów odbył się w Gdańsku. Biało-Czerwoni nie mogą zaliczyć go jednak do udanych, ponieważ przegrali z Iranem 2:3 (25:21, 23:25, 22:25, 27:25, 7:15). - Nie mówmy, że wszystko idzie zgodnie z planem, kiedy tak nie jest - powiedział przed kamerą Polsatu Sport Bartosz Kurek.

W rozmowie z Polsatem Sport Kurek wskazywał przyczyny porażki. - Słabo zagraliśmy w obronie i w bloku. W meczu na styku to są elementy, które decydują. Irańczycy byli od nas lepsi, ale to nie jest nasze ostatnie słowo. Wierzę, że wrócimy i będziemy grali lepszą siatkówkę - powiedział atakujący. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Malwina Smarzek oficjalnie w nowym klubie

 

33-latek nie szukał wymówek dla siebie i zespołu. Przyznał wprost, że reprezentacja ma wiele do poprawy i musi wyciągnąć wnioski. - Przegraliśmy spotkanie ważne dla naszej pewności siebie. Nie mówmy, że wszystko idzie dobrze z planem, kiedy tak nie jest. Nie możemy tego pudrować - przekonywał siatkarz. 

 

W spotkaniu w Gdańsku Kurek pełnił rolę kapitana. Marcin Lepa zapytał zawodnika, czy towarzyszyły mu w związku z tym dodatkowe emocje. - Oczywiście to duży zaszczyt, ale nie możemy być dzisiaj z siebie dumni. Nie ma dyskusji na temat tego, kto zagrał lepsze spotkanie - zauważył Kurek.

 

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie