FIVB opublikowała harmonogram MŚ 2022 w siatkówce! Ile meczów odbędzie się w Polsce?

Siatkówka
FIVB opublikowała harmonogram MŚ 2022 w siatkówce! Ile meczów odbędzie się w Polsce?
fot. PAP
FIVB opublikowała harmonogram MŚ 2022 w siatkówce mężczyzn

FIVB opublikowała harmonogram MŚ 2022 w siatkówce mężczyzn, które zostaną zorganizowane przez Polaków i Słoweńców. Większa liczba meczów odbędzie się w Słowenii, ale najważniejsze spotkania będą miały miejsce w katowickim Spodku.

Siatkarskie MŚ 2022 rozpoczną się 26 sierpnia w Lublanie, a zakończą 11 września w Katowicach. Polska i Słowenia przejęły organizację od Rosji, która pierwotnie miała być gospodarzem turnieju.

 

ZOBACZ TAKŻE: Małgorzata Glinka-Mogentale wśród legend uhonorowanych w Alei Gwiazd Sportu

 

24 uczestników zostało podzielonych na 6 grup. Polacy, dwukrotni mistrzowie świata (2014, 2018), w grupie zagrają z Bułgarią, Meksykiem i Stanami Zjednoczonymi. Jest to jedna z dwóch grup, które swoje spotkania rozegrają w Katowicach. W drugiej z nich o awans do najlepszej szesnastki powalczą Ukraina, Serbia, Tunezja i Portoryko.

 

Pozostałe 16 drużyn, które trafiły do grup B, D, E, F, swoje mecze fazy grupowej rozegra w słoweńskiej Lublanie. W stolicy Słowenii odbędzie się także sześć spotkań fazy pucharowej - cztery starcia 1/8 finału i dwa ćwierćfinały. Łącznie w Lublanie rozegranych zostanie 30 meczów MŚ 2022.

 

Ile meczów w Polsce?

 

W Polsce zostaną rozegrane 22 spotkania imprezy. Oprócz 12 bojów w fazie grupowej w grupach A i C, polskie miasta zorganizują 10 meczów w play-offach. 4 spotkania 1/8 finału oraz 2 ćwierćfinały odbędą się w Gliwicach. Półfinały oraz bezpośrednia rywalizacja o medale to ponownie gra w katowickim Spodku.

 

PEŁNY HARMONOGRAM MŚ 2022 w SIATKÓWCE TUTAJ

 

Do 1/8 finału MŚ 2022 awansują po dwie najlepsze reprezentacje z każdej z grup oraz cztery drużyny z najlepszym bilansem z trzecich lokat.

 

Pierwotnie formuła turnieju była bardziej rozbudowana - przewidziano aż trzy fazy grupowe, a potem półfinały i spotkania o medale. Skrócony system rozgrywek sprawi, że rozegranych zostanie mniej meczów - 52 zamiast 70.

 

Polska po raz drugi będzie gospodarzem mistrzostw świata. W 2014 zorganizowała je samodzielnie, a spotkania odbyły się w Gdańsku, Bydgoszczy, Wrocławiu, Łodzi, Katowicach, Krakowie, a mecz otwarcia rozegrano w Warszawie na Stadionie Narodowym.

 

Podział na grupy (Ukraina zastąpiła wykluczoną Rosję):

 

Grupa A: Ukraina, Serbia, Tunezja, Portoryko
Grupa B: Brazylia, Japonia, Kuba, Katar
Grupa C: Polska, USA, Meksyk, Bułgaria
Grupa D: Francja, Słowenia, Niemcy, Kamerun
Grupa E: Włochy, Kanada, Turcja, Chiny
Grupa F: Argentyna, Iran, Holandia, Egipt

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie