Wimbledon: Novak Djokovic - Jannik Sinner. Od 0:2 do 3:2, Serb w półfinale!

Novak Djoković

Novak Djoković awansował do półfinału Wimbledonu. Mecz z Jannikiem Sinnerem nie należał do najłatwiejszych. Pierwsze dwa sety wygrał Włoch, jednak później Serb złapał wiatr w żagle i to właśnie on cieszył się z wygranej.

Po pierwszych dwóch setach zanosiło się na sensację, niespełna 21-letni Włoch wygrał obie partie. Od trzeciej zaczęła się jednak dominacja Serba, a rywal sprawiał wrażenie coraz bardziej zmęczonego.

W piątym secie, przy stanie 1:1, faworyt przełamał serwis Sinnera i już do końca pojedynku kontrolował przebieg wydarzeń na korcie.

- To były dwa różne mecze - powiedział później Djokovic, komplementując rywala i stwierdzając, że Sinner ma przed sobą wielką przyszłość.

Jak przyznał słynny Serb, po dwóch pierwszych setach skorzystał "z przerwy na toaletę". - Porozmawiałem też sam ze sobą przed lustrem - dodał.

35-letni Djokovic to 20-krotny triumfator turniejów wielkoszlemowych. Wimbledon wygrał dotychczas sześć razy - w 2011, 2014, 2015, 2018, 2019 i 2021 roku.

Wimbledon to najstarszy tenisowy turniej na świecie, w którym zawodnicy i zawodniczki rywalizują na kortach trawiastych. Pierwsza edycja odbyła się w 1877 roku.

Tegoroczna edycja Wimbledonu jest wyjątkowa. Organizatorzy, czyli All England Lawn Tennis Club, po inwazji Kremla na Ukrainę wykluczyli z gry rosyjskich i białoruskich tenisistów z turnieju. W efekcie ATP i WTA postanowiły nie przyznawać punktów rankingowych.

Wimbledon 2022 ma rekordową pulę nagród. Wynosi ona 40,3 mln funtów (ok. 46,8 mln euro).