Marcin Janusz po meczu z Iranem: Mamy jeszcze trzy mecze, żeby zmazać złe wrażenie

Siatkówka
Marcin Janusz po meczu z Iranem: Mamy jeszcze trzy mecze, żeby zmazać złe wrażenie
Fot. PAP
Marcin Janusz po meczu z Iranem: Mamy jeszcze trzy mecze, żeby zmazać złe wrażenie

Marcin Janusz zapowiada, że w kolejnych trzech spotkaniach Ligi Narodów siatkarzy w Gdańsku Polacy powinni zagrać lepiej niż w przegranym we wtorek wieczorem 2:3 meczu z Iranem. „Chcemy zmazać złe wrażenie” – zapewnił rozgrywający Biało-Czerwonych.

W dwóch poprzednich turniejach Ligi Narodów w Ottawie i Sofii polscy siatkarze ponieśli tylko jedną porażkę w ośmiu spotkaniach, ale na inaugurację imprezy w Gdańsku ulegli we wtorek wieczorem Iranowi 2:3.

 

„Nie tylko w zagrywce, ale także w kilku innych elementach rywale prezentowali się lepiej od nas. Grali też na bardzo dużym ryzyku. Czasami udawało nam się odrzucić ich od siatki, ale pomimo tego potrafili z kilkunastu metrów dostarczyć piłkę do ataku, która następnie przechodziła przez blok, a my nie byliśmy jej w stanie obronić” – skomentował Janusz.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kurek: Nie pudrujmy. Zagraliśmy słabo 

 

28-letni rozgrywający przyznał, że w wielu momentach jego drużynie zwyczajnie brakowało cierpliwości.

 

„Kiedy traciliśmy przewagę, a następnie Iran nam "odjeżdżał", pojawiło się trochę nerwowości, próbowaliśmy również trochę więcej zaryzykować. Byliśmy też zirytowani, że rywale grają świetnie i wszystko im wychodzi, bo czego się nie dotknęli, to zamieniali na punkt. To dla na cenna lekcja, aby w takich momentach starać się zachować spokój i skupić na następnej akcji, bo wiemy, że mamy sporo jakości. Tego właśnie zabrakło, ale jesteśmy także nową drużyną. Mamy co prawda za sobą kilka meczów, jednak nadal się siebie uczymy” – podkreślił.

 

W środę Polacy mają wolne, a w kolejnych spotkaniach zmierzą się w czwartek z Chinami, w sobotę z Holandią, a w niedzielę, na zakończenie gdańskiego turnieju, ich rywalem będą Słoweńcy. Te mecze rozpoczną się o godz. 20.

 

„W spotkaniu z Iranem była pełna hala i świetna atmosfera. Chcieliśmy się pokazać z jak najlepszej strony, ale nie udało się. To boli, jednak mamy jeszcze trzy mecze, żeby zmazać to złe wrażenie” - podsumował. 

mtu, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie