Giro d'Italia Donne: Etap dla Labous, van Vleuten wciąż liderką

Francuzka Juliette Labous (Team DSM) wygrała siódmy, królewski etap wyścigu kolarskiego Giro d'Italia Donne.

Francuzka Juliette Labous (Team DSM) wygrała siódmy, królewski etap wyścigu kolarskiego Giro d'Italia Donne, z metą na Passo del Maniva w Alpach Wschodnich. Prowadzi wciąż Holenderka Annemiek van Vleuten (Movistar).

23-letnia Labous zwyciężyła po długiej ucieczce, zostawiając na dziesięciokilometrowym podjeździe do mety (średni kąt nachylenia 8,1 proc.) wszystkie towarzyszki tej akcji. Na kresce wyprzedziła o minutę i 37 sekund kontratakującą z peletonu liderkę van Vleuten oraz o 1.41 Hiszpankę Mavi Garcię (UAE Team).

W klasyfikacji generalnej Holenderka powiększyła do 31 sekund przewagę nad Garcią oraz do 1.10 nad Włoszką Martą Cavalli (FDJ).

W 10-etapowej imprezie zaliczanej do cyklu WorldTour, najdłuższym wyścigu kobiet, wystartowało ponad 140 zawodniczek. W stawce są trzy Polki - Karolina Kumięga (Valcar-Travel&Service), Marta Jaskulska (Liv Racing Xtra) i Marta Lach (Ceratizit-WNT). Wszystkie zajmują dalsze lokaty w klasyfikacji generalnej.