Julie Nelson przeszła do historii mistrzostw Europy. Jest najstarszą zdobywczynią bramki

Julie Nelson

Reprezentująca Irlandię Północną w piłkarskich mistrzostw Europy Julie Nelson została najstarszą zdobywczynią bramki w historii rozgrywek. W wieku 37 lat i 33 dni strzeliła gola Norwegii w przegranym 1:4 meczu fazy grupowej w Southampton.

W debiucie Irlandii Północnej w Euro Norweżki nie dały jej żadnych szans i już po pół godziny gry prowadziły 3:0.

Nelson zmniejszyła stratę na początku drugiej połowy, zdobywając pierwszą w historii bramkę tej reprezentacji na dużym turnieju. Irlandki nigdy wcześniej nie grały także w mistrzostwach świata.

- Na pewno nie spodziewałam się, że wpiszę się na listę strzelców. Minęło już kilka lat od mojego poprzedniego gola. Wiedziałyśmy, że to będzie trudny mecz. Grałyśmy nerwowo przez pierwsze 15 minut i straciłyśmy dwie bramki. Ale wydaje mi się, że po tym się poprawiłyśmy i dałyśmy z siebie wszystko - powiedziała Nelson.

W kolejnym spotkaniu Irlandia Północna zmierzy się w poniedziałek z Austrią. W grupie A rywalizuje także reprezentacja gospodarzy Anglia, która w środowym meczu otwarcia pokonała Austrię 1:0.