Nick Salihamidzić odchodzi z Bayernu. Zagra w MLS

Piłka nożna

Jak poinformował występujący w rozgrywkach Major League Soccer klub Vancouver Whitecaps, nowym piłkarzem tej drużyny został Nick Salihamidzić - syn dyrektora sportowego Bayernu Monachium, Hasana Salihamidzicia.

19-letni Salihamidzić był związany z drugim zespołem Bayernu od 2015 roku. Występował w tamtejszej akademii piłkarskiej. W tym roku zadebiutował w drużynie rezerw.

 

ZOBACZ TAKŻE: Oficjalnie! Cristiano Ronaldo nie poleci z Manchesterem United na tournée

 

Amerykańskie oraz niemieckie media donosiły, że młody piłkarz zasili szeregi jednego z klubów MLS. Ostatecznie potwierdziły się informacje, a sam zainteresowany trafił do Vancouver Whitecaps na zasadzie półtorarocznego wypożyczenia. To oznacza, że Salihamidzić wróci do Monachium w grudniu 2023 roku.

 

Salihamidzić, według doniesień niemieckich dziennikarzy, ma ważny kontrakt z Bayernem do czerwca 2025 roku.

 

 

W ostatnich tygodniach nazwisko Salihamidzić jest bardzo często wymawiane w światowych mediach, również polskich, ale za sprawą jego ojca Hasana - byłego piłkarza, a obecnie dyrektora sportowego Bayernu. Mowa rzecz jasna o sadze transferowej z udziałem Roberta Lewandowskiego. Polak pragnie opuścić ekipę "Die Roten", podczas gdy włodarze klubu na czele z Oliverem Kahnem i wspomnianym Salihamidziciem nieustannie podkreślają, że ten nigdzie się nie wybiera.

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie