The World Games 2022: Zuzanna Kula ze srebrem w trójboju siłowym!

Krystian NatońskiInne
The World Games 2022: Zuzanna Kula ze srebrem w trójboju siłowym!
fot. Polsat Sport
Zuzanna Kula

Mamy pierwszy medal na tegorocznym zmaganiach The World Games 2022 w amerykańskim Birmingham. Zuzanna Kula wywalczyła srebrny medal w trójboju siłowym!

Polka znakomicie spisała się w tej konkurencji i ustąpiła jedynie Japonce, Yukako Fukushimie. Inna z naszych reprezentantek, Paulina Szymanel zajęła szóste miejsce. Niestety, podczas swojej ostatniej próby zasłabła, ale na szczęście chwilę później poczuła się lepiej.

 

Igrzyska sportów nieolimpijskich The World Games 2022 rozpoczęły się 7 lipca i potrwają dziesięć dni. Pierwotnie miały się odbyć w 2021 r., ale zostały przesunięte o rok z powodu zmiany terminu igrzysk w Tokio (z powodu pandemii także przełożone o rok).

 

The World Games to wyjątkowy międzynarodowy turniej rozgrywany co cztery lata, a tegoroczna edycja jest już jedenastą w historii. W Birmingham w Stanach Zjednoczonych obecnych jest aż 3600 sportowców z całego świata, a liczba dyscyplin w jakich konkurują przekracza trzydzieści. W szesnastu z nich swoje umiejętności prezentują Polacy, a cały turniej oglądać można wyłącznie w kanałach sportowych Polsatu.

 

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie