Wimbledon: Novak Djokovic - Cameron Norrie. Serb awansował do finału

Novak Djokovic awansował do finału Wimbledonu.

Novak Djokovic i Cameron Norrie zmierzyli się w półfinale Wimbledonu, jeśli chodzi o zmagania w singlu. Do wielkiego finału awansował Serb, triumfując w czterech setach.

W pierwszym secie doszło do sporej niespodzianki. Skazywany na porażkę reprezentant gospodarzy wygrał bowiem 6:2 i objął prowadzenie w spotkaniu. W drugiej partii do głosu doszedł faworyt - Djokovic wygrał 6:3 i doprowadził do remisu.

W pierwszym gemie trzeciego seta Djokovic przełamał rywala, a następnie po raz drugi dokonał tej sztuki w gemie na 4:1. Ostatecznie wygrał 6:2. W czwartym secie, który okazał się ostatnim w tym meczu, legendarny Serb triumfował 6:4, wywalczając tym samym awans do finału.

Do finału bez rozegrania swojego półfinałowego meczu wcześniej awansował już Nick Kyrgios. Wszystko z powodu kontuzji Rafaela Nadala, który musiał wycofać się z turnieju.

Wimbledon to najstarszy tenisowy turniej na świecie, w którym zawodnicy i zawodniczki rywalizują na kortach trawiastych. Pierwsza edycja odbyła się w 1877 roku.

Tegoroczna edycja Wimbledonu jest wyjątkowa. Organizatorzy, czyli All England Lawn Tennis Club, po inwazji Kremla na Ukrainę wykluczyli z gry rosyjskich i białoruskich tenisistów z turnieju. W efekcie ATP i WTA postanowiły nie przyznawać punktów rankingowych.

Wimbledon 2022 ma rekordową pulę nagród. Wynosi ona 40,3 mln funtów (ok. 46,8 mln euro).

Novak Djokovic - Cameron Norrie 3:1 (2:6, 6:3, 6:2, 6:4)