The World Games 2022: Szymon Kropidłowski srebrnym medalistą

Inne
The World Games 2022: Szymon Kropidłowski srebrnym medalistą
fot. Polsat Sport
Szymon Kropidłowski

Szymon Kropidłowski został drugim polskim medalistą The World Games 2022 w Birmingham. Polak sięgnął po srebro w pływaniu w płetwach na dystansie 100 m. Pierwszy krążek dla Polski tego samego dnia wywalczyła Zuzanna Kula.

Polak zajął drugie miejsce na dystansie 100 metrów z czasem 42,31 s. Wygrał Węgier Peter Holoda, a trzeci był reprezentant Grecji Christos Ioannis Bonias. Reprezentant Polski stracił do zwycięzcy jedyne 0,06 s.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kolejni rosyjscy lekkoatleci mogą startować pod neutralną flagą

 

Igrzyska sportów nieolimpijskich The World Games 2022 rozpoczęły się 7 lipca i potrwają dziesięć dni. Pierwotnie miały się odbyć w 2021 r., ale zostały przesunięte o rok z powodu zmiany terminu igrzysk w Tokio (z powodu pandemii także przełożone o rok).

 

The World Games to wyjątkowy międzynarodowy turniej rozgrywany co cztery lata, a tegoroczna edycja jest już jedenastą w historii. W Birmingham w Stanach Zjednoczonych obecnych jest aż 3600 sportowców z całego świata, a liczba dyscyplin w jakich konkurują przekracza trzydzieści. W szesnastu z nich swoje umiejętności prezentują Polacy, a cały turniej oglądać można wyłącznie w kanałach sportowych Polsatu.

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie