The World Games 2022: Szymon Kropidłowski ze złotym medalem

Inne
The World Games 2022: Szymon Kropidłowski ze złotym medalem
fot. Polsat Sport

Szymon Kropidłowski ze złotym medalem The World Games 2022 w Birmingham w pływaniu w płetwach na dystansie 50 metrów. To już drugi krążek zawodnika podczas tej imprezy.

W pływaniu na 50 metrów z płetwami Kropidłowski zajął pierwsze miejsce zostawiając w tyle greckich rywali. Tuż za nim drugim miejscu Stylianos Chatziliadis, a brązowy medal otrzymał Christos Joannis Bonias.

Igrzyska sportów nieolimpijskich The World Games 2022 rozpoczęły się 7 lipca i potrwają dziesięć dni. Pierwotnie miały się odbyć w 2021 r., ale zostały przesunięte o rok z powodu zmiany terminu igrzysk w Tokio (z powodu pandemii także przełożone o rok).

 

The World Games to wyjątkowy międzynarodowy turniej rozgrywany co cztery lata, a tegoroczna edycja jest już jedenastą w historii. W Birmingham w Stanach Zjednoczonych obecnych jest aż 3600 sportowców z całego świata, a liczba dyscyplin w jakich konkurują przekracza trzydzieści. W szesnastu z nich swoje umiejętności prezentują Polacy, a cały turniej oglądać można wyłącznie w kanałach sportowych Polsatu.

 

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie