MEJ w pływaniu: 16 medali Polaków w Bukareszcie

Gwiazdą polskiej ekipy był Ksawery Masiuk, który indywidualnie wywalczył trzy złote medale.

Polscy pływacy zdobyli 16 medali - pięć złotych, cztery srebrne i siedem brązowych - w zakończonych w niedzielę mistrzostwach Europy juniorów w Bukareszcie. Biało-Czerwoni zajęli w tabeli medalowej drugie miejsce, za Węgrami.

Gwiazdą polskiej ekipy był Ksawery Masiuk, który indywidualnie wywalczył trzy złote medale - na 50, 100 i 200 m stylem grzbietowym.

Na najwyższym stopniu podium stawali jeszcze Krzysztof Chmielewski na 200 m stylem motylkowym oraz Michał Piela na 400 m stylem zmiennym.

Węgrzy zdobyli o dwa medale mniej od Polaków, ale mieli sześć złotych, a ich liczba decyduje o kolejności w klasyfikacji jako pierwsza.