Dragan Travica pozwał Joandry'ego Leala i Earvina N'Gapetha

Siatkówka
Dragan Travica pozwał Joandry'ego Leala i Earvina N'Gapetha
fot. PAP
Dragan Travica pozwał Joandry'ego Leala i Earvina N'Gapetha

Dragan Travica podjął decyzję o pozwaniu dwóch siatkarskich gwiazd - Joandry'ego Leala i Earvina N'Gapetha. Włoski siatkarz serbskiego pochodzenia chce oczyścić swoje imię po zarzutach wcześniej wspomnianych zawodników.

Żeby zrozumieć, o co chodzi w tej sytuacji, trzeba cofnął się do kwietnia tego roku i spotkania Modena Volley kontra Sir Safety Perugia. Gracz gospodarzy Joandry Leal podbiegł do Travicy i go kopnął. Zrobił tak, gdyż jego rywal miał go zaatakować na tle rasistowskim. Po tym zdarzeniu głos zabrał tez kolega Leala z drużyny Earvin N'Gapeth, który w mediach społecznościowych nazwał Travicę rasistą i zdrajcą. Komisja Dyscyplinarna Ligi ukarała Leala, który został zawieszony na cztery spotkania.

 

Zobacz także: PlusLiga: Norbert Huber i Tomasz Kalembka nadal będą grali w ZAKSIE

 

Travica szybko odpowiedział na te zarzuty, stwierdzając, że nie użył rasistowskich słów w kierunku swojego rywala. Liczył też na wyjaśnienie sprawy, lecz reakcja Leala go zaskoczyła. - Jeśli sytuacja się nie wyjaśni, podejmę pewne kroki. Rasizm i przemoc to niebezpieczne rzeczy, od których trzymam się z dala - powiedział.

 

Od tego momentu minęło trochę czasu. Travica postanowił w końcu zabrać głos w tej sprawie. Napisał na swoim Instagramie, że skierował pozew wymierzony w Leala i N'Gapetha. - Jestem osobą powściągliwą, ale to wydarzenie skłoniło mnie do podzielenia się z wami każdym krokiem, by pokazać prawdę - napisał.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Dragan Travica (@dragantravicaofficial)

 

Travica od początku miał pełne wsparcie swojego klubu.

 

- Sir Safety Conad Perugia, w związku z instrumentalnymi, bardzo poważnymi oskarżeniami o „rasistowskie prowokacje” wysuwanymi w różnych miejscach przez niektórych członków Modena Volley Club przeciwko Draganowi Travicy, wyraża najwyższą solidarność ze swoim zawodnikiem - napisano na stronie internetowej Sir Safety Perugia.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie