Liga Narodów: USA - Serbia. Relacja i wynik na żywo z drugiego ćwierćfinału

Siatkówka

Tegoroczna edycja Ligi Narodów siatkarek wkracza w decydującą fazę. W tym roku do turnieju finałowego w Ankarze zakwalifikowało się 8 najlepszych drużyn po turniejach interkontynentalnych. Relacja i wynik na żywo z drugiego ćwierćfinału: USA - Serbia na Polsatsport.pl od 17:30.

Zaledwie jednej porażki zaznały reprezentantki Stanów Zjednoczonych w rundzie zasadniczej tegorocznej edycji Ligi Narodów. Znakomita dyspozycja Amerykanek dała im pierwsze miejsce w tabeli. W ćwierćfinale ich rywalem będą Serbki, które długo nie były pewne awansu do najlepszej ósemki rozgrywek.

 

ZOBACZ TAKŻE: ME U-21 siatkarek: Udane rozpoczęcie i pewne zwycięstwo Polek

 

W fazie zasadniczej VNL 2022 brało udział 16 reprezentacji. Osiem drużyn (siedem najlepszych w tabeli + gospodarz) awansowało do turnieju finałowego w Ankarze. W tym gronie nie znalazła się reprezentacja Polski, która zajęła 13. lokatę.

 

Liga Narodów siatkarek jest organizowana przez FIVB od 2018 roku. Edycja 2021 została rozegrana we włoskim mieście Rimini w "bezpiecznej bańce" i wygrała ją reprezentacja USA. Amerykanki wygrały wszystkie z trzech dotychczasowych edycji.

 

Relacja i wynik na żywo z drugiego ćwierćfinału: USA - Serbia na Polsatsport.pl od 17:30.

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie