ME siatkarzy U–22: 3:0 w 79 minut! Polscy siatkarze wygrali z Serbią

W drugim meczu mistrzostw Europy U–22 siatkarzy Polska wygrała z Serbią 3:0. To pierwsze zwycięstwo reprezentacji Polski w drugim meczu turnieju rozgrywanego w Arenie Jaskółka w Tarnowie. W ostatnim meczu fazy grupowej biało-czerwoni zmierzą się w czwartek z Austrią.

We wcześniejszych meczach turnieju w Tarnowie Polacy przegrali z Francją 2:3, a Serbowie wygrali z Austrią 3:0. Polacy po porażce w pierwszym spotkaniu, musieli pokonać reprezentację Serbii, by zachować szansę na awans do półfinału.

W premierowej partii oglądaliśmy wyrównaną walkę obu ekip (10:10). W środkowej części seta minimalną przewagę uzyskali Polacy, którzy dobrze prezentowali się w polu zagrywki. W końcówce odskoczyli na pięć oczek, po dwóch błędach rywali (23:18). Michał Gierżot wywalczył piłkę setową skutecznym atakiem, a po chwili Dawid Dulski przedarł się przez blok rywali (25:20).

Druga odsłona również miała wyrównany przebieg. Tym razem to Serbowie uzyskali przewagę w środkowej części seta – po asie serwisowym Dusana Nikolicia było 15:18. Biało-czerwoni długo nie byli w stanie odrobić strat. Udało się to dopiero w końcówce, po skutecznym ataku Gierżota (23:23). Seta zwieńczyła rywalizacja na przewagi, w której Serbowie popełnili kosztowne błędy. W ostatniej akcji Velijko Masulovic zaatakował po skosie w aut (27:25).

Trzecia partia nie przyniosła większych emocji. Polacy zaliczyli efektowne otwarcie (10:4) i w dalszej części seta kontrolowali sytuację. Nadal dobrze prezentowali się w polu serwisowym. Po asie Bartosza Gomułki prowadzili 15:9, później punkt z zagrywki dołożył jeszcze Piotr Szlezak (20:14). Karol Urbanowicz zagraniem za blok wywalczył piłkę meczową, a dwie akcje później ten sam zawodnik zamknął spotkanie skutecznym atakiem (25:18).

Polska – Serbia 3:0 (25:20, 27:25, 25:18)

Polska: Jakub Kraut, Dawid Pawlun, Michał Gierżot, Konrad Jankowski, Dawid Dulski, Karol Urbanowicz – Dawid Pruszkowski (libero) oraz Antoni Kwasigroch, Adrian Markiewicz, Maciej Nowowsiak (libero), Bartosz Gomułka, Piotr Szlęzak, Bartosz Sławiński. Trener: Daniel Pliński.
Serbia: Andrej Polomac, Alia Bekric, Veljko Masulovic, Dusan Nikolic, Milos Bojovic, Velijko Culibrk – Marko Milenkovic (libero) oraz Uros Miskovic. Trener: Igor Žakić.