PlusLiga: Kadra GKS Katowice w komplecie

Siatkówka
PlusLiga: Kadra GKS Katowice w komplecie
fot. Cyfrasport
Jakub Lewandowski nadal będzie grał w GKS Katowice.

Środkowy Jakub Lewandowski i libero Dawid Ogórek podpisali nowe, roczne umowy z GKS Katowice. Te decyzje oznaczają, że kadra katowickiego klubu na sezon PlusLigi 2022/23 jest już skompletowana i liczy 13 siatkarzy.

Jakub Lewandowski dołączył do składu GieKSy w 2021 roku, przenosząc się z pierwszoligowego KKS-u Mickiewicz Kluczbork. W swoim pierwszym sezonie w PlusLidze Lewandowski wystąpił w 14 spotkaniach ligowych, w których zdobył łącznie 43 punkty, w tym 5 zagrywką i 8 blokiem.

 

Zobacz także: 3:0 w 79 minut! Polscy siatkarze pewnie wygrali, czy zagrają w półfinale?

 

Dawid Ogórek rozegra swój czwarty sezon w barwach GKS.W minionych rozgrywkach libero pojawił się na parkiecie w 11 meczach PlusLigi, odpowiadając przede wszystkim za obronę. Co ciekawe, "Ogór" ma na swoim koncie także 4 punkty zdobyte w domowym spotkaniu z Indykpolem AZS-em Olsztyn, w którym ze względu na sytuację kadrową drużyny wystąpił na pozycji przyjmującego.

 

– Od początku okienka transferowego postawiliśmy na stabilizację składu, który przecież tak dobrze zaprezentował się w sezonie 2021/2022, osiągając historyczny wynik. Przedłużenie umów z Jakubem i Dawidem jest kolejnym ruchem w tę stronę. Cieszymy się, że zostają z nami, bo obaj są bardzo ważnymi ogniwami tej grupy – powiedział dyrektor siatkarskiej sekcji GKS Katowice Jakub Bochenek.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez GKS Katowice (@gksgieksakatowice)

 

Tym samym skompletowana kadra GKS-u Katowice na sezon 2022/2023 PlusLigi liczy 13 zawodników, przy czym Klub nie wyklucza dalszych decyzji transferowych. Zespół rozpocznie oficjalne przygotowania do sezonu 1 sierpnia. Kolejna edycja rozgrywek PlusLigi rozpocznie się 1 października wyjazdowym meczem z Jastrzębskim Węglem, natomiast 5 października GKS Katowice podejmie w ramach meczu 2. kolejki Projekt Warszawa.

 

Skład GKS Katowice na sezon 2022/2023 PlusLigi:

 

rozgrywający: Micah Ma'a (USA), Jakub Nowosielski

przyjmujący: Tomas Rousseaux (Belgia), Gonzalo Quiroga (Argentyna), Jakub Szymański, Wiktor Mielczarek

atakujący: Jakub Jarosz, Damian Domagała
środkowi: Piotr Hain, Marcin Kania, Jakub Lewandowski
libero: Bartosz Mariański, Dawid Ogórek.

 

RM, Polsat Sport, siatkowka.gkskatowice.eu
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie