Liga Konferencji: Pogoń Szczecin przegrała po słabym spotkaniu, ale awansowała do kolejnej rundy

Szczecinianie na spotkanie rewanżowe udali się ze sporą zaliczką. W pierwszym spotkaniu pokonali bowiem KR Reykjavik 4:1. Pogoń o awans mogła być teoretycznie spokojna, ale w przegranym 0:1 spotkaniu rewanżowym trudno szukać pozytywów. "Portowcy" mimo to zameldowali się w drugiej rundzie Ligi Konferencji, w której zmierzą się z duńskim Brondby IF.

Po pierwszym spotkaniu rozegranym w Szczecinie, wszystko wskazywało na łatwą przeprawę również w rewanżu. Wygrana w pierwszym meczu była historycznym, pierwszym zwycięstwem w europejskich pucharach drużyny ze Szczecina.

Pierwsza połowa przyniosła kilka ciekawych ataków Pogoni Szczecin, ale żaden z nich nie zakończył się strzałem w kierunku bramki gospodarzy.

W 44. minucie to KR Reykjavik wyszedł na prowadzenie. Dobre podanie Larussona wykorzystał Sigurdur Hallsson i mocnym strzałem nie dał szans Stipicy.

W drugiej części gry to Portowcy zaczęli bardziej napierać, ale wciąż daleko było do konkretnego zagrożenia pod bramką Olaffsona.

Ostatni kwadrans to zdecydowany napór Pogoni. Podopieczni Jensa Gustafssona stworzyli sobie kilka groźnych sytuacji do wyrównania wyniku, jednak żadnej z nich nie wykorzystali i ostatecznie opuszczają Islandię z porażką.

Mimo przegranej Pogoń Szczecin awansowała do drugiej rundy Ligi Konferencji, w której zagra z duńskim Broendby IF.

KR Reykjavik - Pogoń Szczecin 1:0 (1:0)

Bramka: Sigurdur Hallsson 44