Liga Narodów siatkarek: Znamy pary półfinałowe!

Turczynki jako ostatnie dołączyły do grona półfinalistek Ligi Narodów.

Przed nami ostatnie mecze Ligi Narodów siatkarek. W czwartek do grona półfinalistek dołączyły Włoszki i Turczynki. Sprawdź, jak wyglądają pary półfinałowe tegorocznej edycji rozgrywek.

Faza ćwierćfinałowa dostarczyła kibicom wielu emocji i niespodzianek. Jedną z nich było zwycięstwo reprezentacji Serbii nad dwukrotnymi triumfatorkami Ligi Narodów, Amerykankami po emocjonującym tie-breaku.

W drugim spotkaniu Brazylijki pokonały 3:1 Japonię. Azjatki w dość niefortunny sposób przegrały pierwszego seta, choć prowadziły w nim już 20:14. Brazylijki rozstrzygnęły tę partię na swoją korzyść 29:27, także w drugiej odsłonie gra toczyła się na przewagi. I gdy w końcu Japonkom udało się wygrać seta, w kolejnym praktycznie nie podjęły walki.

W czwartek zmagania o półfinał stoczyły Włochy i Japonia oraz Turcja i Tajlandia. Pierwszy mecz wygrały siatkarki z Italii, jednak nie było to dla nich łatwe spotkanie. Wygrały dwa pierwsze sety, ale kolejny przegrały na przewagi. W czwartej partii po walce zamknęły mecz wygrywając 25:22.

Turczynki rozpoczęły starcie z Tajlandią od falstartu. Przegrały pierwszego seta 23:25, jednak trzy kolejne padły już ich łupem.

W półfinałach dojdzie do meczów Serbia - Brazylia i Włochy - Turcja.