ME U-22 siatkarzy: Polacy w półfinale!

Polscy siatkarze zagrają w finale mistrzostw Europy.

Reprezentacja Polski siatkarzy pewnie wygrała 3:0 (25:19, 28:26, 25:17) z Austrią w trzecim meczu grupowym mistrzostw Europy do lat 22. Biało-Czerwoni zajęli drugie miejsce w grupie i awansowali do półfinału turnieju.

Pierwszą partię bardzo dobrze rozpoczęli Biało-Czerwoni. Mocno zagrywali oraz utrzymywali dobrą skuteczność w pierwszej akcji. Austriacy starali się dotrzymać kroku rywalom. W połowie premierowej odsłony udało się im zmniejszyć dystans do jednego oczka 16:17. W końcówce serią dobrych zagrywek popisał się Karol Urbanowicz, a zespół gości miał bardzo duże problemy w przyjęciu. W ostatniej akcji seta Adrian Markiewicz popisał się szczelnym blokiem 25:19. Polacy, wygrywając jednego seta, zapewnili sobie drugą lokatę w grupie II mistrzostw Europy.

Seta numer dwa od punktowego ataku otworzył Dawid Dulski. W kolejnych akcjach podopieczni Daniela Plińskiego zagrywali bardzo taktycznie i sprawiali przeciwnikom swoją dobrą grą wiele trudności. Siatkarze z Austrii walczyli i zniwelowali różnicę do punktu 11:12. W połowie partii Polacy zaczęli popełniać proste błędy, które wykorzystali rywale i doprowadzili do remisu. Do końca toczyła się dość równa gra, ale ostatecznie górą byli Biało-Czerwoni (28:26).

Trener reprezentacji Polski w trzecim secie dokonał kilku zmian w składzie. Na pozycji atakującego pojawił się Bartosz Gomułka, a na przyjęciu Antoni Kwasigroch. Polska dzięki bardzo dobrej dyspozycji w polu serwisowym Gierżota szybko wyszła na prowadzenie 7:3. Biało-Czerwoni bardzo pewnie czuli się w każdym elemencie i nie zwalniali ręki. Podopieczni Markusa Hirczy nie potrafili znaleźć żadnego sposobu, żeby zatrzymać rywali. Reprezentacja Polski niesiona dopingiem kibiców trzeciego seta wygrała we wspaniałym stylu do 17. Wygraną asem serwisowym przypieczętował Piotr Szlęzak.

Polska - Austria 3:0 (25:19, 28:26, 25:17)

Polska: Jakub Kraut, Dawid Pawlun, Michał Gierżot, Adrian Markiewicz, Dawid Dulski, Karol Urbanowicz, Dawid Pruszkowski (L) oraz Maciej Nowowsiak (L) oraz Bartosz Gomułka, Bartosz Sławiński, Antoni Kwasigroch, Konrad Jankowski

Austria: Ernst Kurt Nusterer, Jakob Krassnig, Adonis Alagic, Lukas Glatz, Sebastian Sablatnig, Michael Czerwiński, Julian Zehner (L) oraz Maximiliam Bruchmann, Benedikt Sablatnig, Matthias Glatz, Stefan Mulleder

Pierwszym kryterium kolejności w grupie jest liczba zwycięstw, kolejnym liczba punktów, stosunek setów wygranych do przegranych, małe punkty, a na samym końcu wynik bezpośredniego spotkania.