Esvelo 96. NMP: Triumf Daniela Michalskiego

Daniel Michalski

Daniel Michalski został mistrzem Polski w tenisie. W sobotnim finale turnieju w Bytomiu pokonał Jana Zielińskiego 6:3, 6:2. Zieliński w piątek w parze z Kacprem Żukiem wygrał rywalizację deblistów.

Michalski był w mistrzostwach rozstawiony z numerem drugim, jego finałowy rywal wystąpił w turnieju singla z "dziką kartą".

Broniący tytułu sprzed roku Kamil Majchrzak zakończył udział w bytomskich mistrzostwa na środowej 1/8 finału z powodu kontuzji.

We wcześniejszym finale kobiet Magdalena Fręch pokonała Martynę Kubkę 6:0, 6:4. Została po raz trzeci z rzędu, a piąty w historii, mistrzynią Polski.

Rywalizację deblową wygrały pary Marcelina Podlińska, Wiktoria Rutkowska i Jan Zieliński, Kacper Żuk.

Rok temu mistrzowie w singlu otrzymali w nagrodę Mercedesy klasy A, teraz wyjechali większymi modelami CLA. Przegrani finaliści singla dostali po 55 tys. złotych, zwycięzcy debli – po 38 tys. na parę. Pula nagród Esvelo 96. Narodowych MP przekracza milion złotych.