Konrad Niedźwiedzki: Ważne, żeby pokazać się z dobrej strony na imprezach w Polsce

Zimowe
Konrad Niedźwiedzki: Ważne, żeby pokazać się z dobrej strony na imprezach w Polsce
fot. Polsat Sport

Ważne, żeby na tych imprezach się pokazać, żeby zawodnicy stanęli podczas nich na podium. Fajnie, jak przychodzą na halę kibice, a nasi zawodnicy wygrywają - powiedział Konrad Niedźwiedzki przed startem nowego sezonu łyżwiarskiego.

Marcin Lepa: Zaczynamy nowy, poolimpijski sezon mając trzy imprezy u siebie w domu. To jest najważniejsza rzecz, żeby te imprezy wypalił?

 

Konrad Niedźwiedzki: Na pewno wizerunkowo i PR-owo tak. Ważne, żeby na tych imprezach się pokazać, żeby zawodnicy stanęli podczas nich na podium. Fajnie, jak przychodzą na halę kibice, a nasi zawodnicy wygrywają. Mamy dużą szansę, aby zarówno w short-tracku, jak i na długim torze odnieść sukcesy. Dla zawodników i trenerów ważny jest ten pierwszy sezon, by się poznać, rozpocząć szkolenie z nowymi bodźcami i pomysłami, które mam nadzieję przez te cztery lata będą przynosić efekty.

 

ZOBACZ TAKŻE: Natalia Maliszewska: Myśli o igrzyskach olimpijskich wywołują u mnie wzruszenie

 

Bodziec w postaci nowego trenera na długim torze. Co takiego ma przynieść Paweł Abratkiewicz?

 

Paweł ma przede wszystkim odbudować siłę średnich i długich biegów. To w ostatnim czasie nie funkcjonowało najlepiej. Mamy piękne tradycje, jeśli chodzi o te biegi średnie, długie też, ale w bardziej odległej historii. Zawodników na najwyższym poziomie było wielu. Ostatnio prym przejął sprint, a chcielibyśmy, żeby to się wyrównało. Trzeba zbudować nową drużynę kobiet. Jest dużo pracy, zwłaszcza w biegach średnich.

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

Marcin Lepa/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie