Liga Narodów siatkarek: Brazylia zagra w finale z Włochami

Włochy zagrają z Brazylią w finale VNL 2022 siatkarek.

Siatkarki Brazylii i Włoch zagrają w niedzielę w Ankarze o złoty medal Ligi Narodów. W półfinałach Brazylijki pokonały Serbki 3:1, a reprezentacja Italii zwyciężyła gospodynie turnieju finałowego - Turczynki 3:0.

Serbki, które nieoczekiwanie wyeliminowały w ćwierćfinale broniące tytułu Amerykanki, świetnie zagrały w pierwszym secie. Mocne serwisy, dobra gra w bloku i skuteczne ataki m.in. Any Bjelicy pozwoliły mistrzyniom świata na pewne zwycięstwo 25:14. Potem dominowały Brazylijki i jednym z kluczowych momentów spotkania była końcówka trzeciego seta. Serbia prowadziła już 20:17, ale "canarinhos" zdołały dogonić rywalki i wygrały ostatnie dwie akcje.

Czwarta odsłona od przerwy technicznej zdecydowanie należała już do Brazylii.

Drugi półfinał był bardzo zacięty. Gospodynie dopingowane przez wypełnioną do ostatniego miejsca publiczność, w drugiej partii przy stanie 24:23 miały piłkę setową, ale jej nie wykorzystały. Bardzo wyrównany przebieg miał trzeci set, Turczynki przegrywały 21:22, lecz na finiszu to siatkarki Italii popełniały mniej błędów i mogły liczyć na niezawodną Paolę Egonu, która zakończyła mecz z dorobkiem 26 punktów.

Włoszki po raz pierwszy wystąpią w finale, Brazylijki po raz trzeci, ale wcześniejsze dwa spotkania o złoty medal przegrywały z Amerykankami. Siatkarki ze Stanów Zjednoczonych triumfowały we wszystkich dotychczasowych trzech edycjach.