ME siatkarzy U-22: Polska - Turcja. Transmisja TV i stream online

CzyPolacy wywalczą brązowy medal mistrzostw Europy do lat 22?

Po półfinałach nadszedł czas na mecz finałowy oraz spotkanie o trzecie miejsce mistrzostw Europy U-22. Polacy o brąz powalczą z Turkami. Czy reprezentanci Polski zakończą turniej z medalami na szyjach? Transmisja TV i stream online w Polsacie Sport Extra oraz na Polsat Box Go.

Francja do sobotniego półfinału podeszła jako triumfator grupy I i kompletem zwycięstw. Turcja w fazie grupowej poniosła tylko jedną porażkę i awansowała do najlepszej czwórki przystąpiła z drugiego miejsca w grupie II.

Spotkanie było wyrównane, a emocjonująca walka o każde "oczko" trwała do samego końca. Ostatni punkt na wagę zwycięstwa z lewego skrzydła zdobył Hilir Henno 15:13. Francuscy siatkarze zachowali więcej zimnej krwi i to oni zagrają w wielkim finale.

W drugim sobotnim półfinale reprezentacja Polski zmierzyła się z Włochami, którzy w grupie II nie przegrali żadnego meczu. W to spotkanie lepiej weszli Polacy. Wygraną w premierowej odsłonie meczu skutecznym kontratakiem zakończył Gierżot 25:15.

Włosi szybko wyciągnęli wnioski i to oni dyktowali warunki w dalszej części gry. Ostatecznie Italia wygrała drugiego seta 25:21. Następnie do gry wrócili "Biało-Czerwoni", którzy w kolejnej partii zwyciężyli 25:21. W czwartym secie Polakom nie udało się odrobić strat. Popełniali wiele błędów, między innymi w polu serwisowym. Włosi natomiast utrzymywali koncentrację do końca, co pozwoliło im wygrać seta numer cztery (25:16), a następnie tie-breaka (15:13).

Transmisja TV i stream online meczu Polska - Turcja w Polsacie Sport Extra oraz na Polsat Box Go. Początek o godz. 17:00.